08 липня 2020, 15:38

Як успішно програти процес: інструкція з використання

Опубліковано в №13 (719)

Вікторія Малиновська
Вікторія Малиновська «Glagos» старший юрист, адвокат
Владислав Фісун
Владислав Фісун «Glagos» молодший юрист

Майже кожен адвокат має свій перелік програних процесів. Нерідко програші, як співав класик, «лежать на серці важким тягарем», ще багато часу можна згадувати й обурюватися несправедливістю й суддівською жорстокістю. Проте трапляються такі програші, які соромно згадувати навіть наодинці з самим собою. У подібних ситуаціях навіть немає кого звинуватити, хіба що свою необачність або ж «злий умисел».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Отже, пропонуємо перелік помилок, які не варто було б вчиняти, щоб не «завалити» судовий процес. Якщо вам із якихось причин необхідно програти судовий процес і ви цікавитеся, як зробити це «зі смаком» й увійти в аннали цікавинок реєстру судових рішень, пропонуємо ознайомитися з нашими шкідливими порадами.

1. Найпримітивнішим способом для закінчення судового процесу, що так і не розпочався, є подання позовної заяви без надання підтверджень власних повноважень адвоката, внаслідок чого суддя поверне позовну заяву, а про захист порушених прав можна буде помріяти, повторно готуючи й завіряючи додатки для нового позову.

2. Затягнути справу можна, забувши ознайомитися з розділом про підсудність. Процесуальні кодекси всі ж однакові, не бачимо різниці, куди подавати позов, тим паче Верховний Суд і його попередник інколи не можуть визначитися, справа підлягає розгляду в порядку господарського, цивільного чи адміністративного судочинства.

3. Позовна заява залишена без руху: час висловити своє обурення щодо некомпетентності суду, оскільки ви подали всі необхідні документи в належному вигляді. Не перевірили реквізити відповідача в державних реєстрах - не потрібно було їх змінювати.

4. Уявімо, що суддя не вдався до формалізму, але все ж таки відкрив провадження у справі після ваших невдалих спроб його «не розпочинати» . Можемо перетворити судовий процес на фільм «Лють». Час вступати в бій із таким суддею: заявімо йому відвід, а потім іще один, і ще… підстав для відводу багато, а сумнівів щодо неупередженості судді не менше. У разі відмови подаємо апеляційну скаргу, навіть якщо це не буде передбачено процесуальним кодексом.

Однак не дивуйтеся, якщо суддя, якому ви заявляли відвід на відводі, мужньо витримає ваш спектакль і між помстою й об'єктивністю обере останнє. Усе ж таки положення Конвенції про захист прав людини й основоположних свобод ніхто не скасовував. Ми лише на 5-му етапі, процес тільки починається, а найцікавіше ще попереду.

5. Якщо ви той самий щасливий адвокат, у клієнта якого суддя витребував докази, звісно, не слід надавати їх до суду. Питання полягає в тому, як швидко суддя зі своїми помічниками помітить, що чогось все ж таки не вистачає в матеріалах справи й залишить позов без розгляду.

6. Не записуйте дати судових засідань і не перечитуйте ухвали, у яких зазначається така інформація. Наша мета, якщо ми представник позивача - не з'являтися на судове засідання, ніколи не повідомляти про причини своєї неявки (хоча відсутність бажання спілкуватися з людьми може бути визнана судом поважною причиною для пропуску засідання), а також, звісно, не просіть суд розглядати справу без вашої участі (біллінг годин на судові засідання безцінний).

7. Заявляйте численні клопотання, скарги й давайте власні коментарі щодо кожної статті законів і будь-якої дії суду. Цікаво, після якого десятка пояснень суд визнає, що ви зловживаєте процесуальними правами, і почне залишати їх без розгляду?

8. Залучайте й допитуйте непідготованих свідків і некомпетентних експертів. Не забувайте, що немає потреби попереджати експерта про кримінальну відповідальність, нехай пише у висновку все, що захоче ваш клієнт. Безперечно, це буде вашим основним доказом, на якому будуватиметься справа. Таким чином вийде фортеця без фундаменту.

9. На цьому етапі зробили все можливе для феєричного програшу? Час переходити до судових дебатів. Техаська перестрілка аргументами чи реп-баттл - обирати вам. Можете спробувати взяти ліцензію на використання творів російських реперів у своїй промові й стати черговим адвокатом, якого видалять за нецензурну лайку.

10. Суддя оцінив ваш речитатив, проте вимоги задовольнив частково? Подавайте апеляцій ну скаргу, адже «гонорар успіху» сам себе не отримає. Навіщо нам 999 тис., коли можна отримати мільйон? Навіть якщо клієнт задоволений рішенням і вже з нетерпінням чекає на його виконання, не слід забувати про власні інтереси.

11. Крім того, якщо ви забули заявити про відшкодування витрат на правову допомогу в першій інстанції, не переймайтеся і йдіть із апеляційною скаргою й відшкодуванням судових витрат у наступну інстанцію, навіть якщо ваші вимоги були задоволені в повному обсязі. Для того щоб раптом не виграти процес, рекомендуємо перечитувати цю інструкцію перед кожним судовим засіданням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати