28 січня 2019, 15:03

Виконання рішення суду: місія важлива, але чи можлива?

Опубліковано в №4-5 (658-659)

Ірина-Марія Гук
Ірина-Марія Гук «Паляничко та партнери, АБ» юрист

Отримання рішення у справі часто виявляється недостатнім для захисту та відновлення порушених прав людини. Рішення суду необхідно виконати. Отже, чи досягне людина або організація бажаного результату, чи буде завершеним для неї акт правосуддя, значною мірою залежить від роботи окремої галузі законодавства — виконавчого провадження.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Хоча ст. 124 Конституції України встановлено, що судові рішення ухвалюються судами іменем України та є обов'язковими до виконання на всій території України, статистика показує, що лише незначна частина рішень виконуються ефективно, своєчасно і в повному обсязі. У цій статті ми розглянемо інструменти сприяння примусовому виконанню рішення судів державними та приватними виконавцями.

Загалом, примусове виконання рішень в Україні покладається на Державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України та приватних виконавців. Юридична практика показує, що для виконання рішення стягувачу (ініціатору виконавчого провадження) необхідно здійснити такі кроки:

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати