27 січня Кабмін прийняв постанову про заборону виїзду за кордон для чиновників, суддів, прокурорів депутатів та інших посадовців. Незалежно від статі, крім вищих посадовців, під заборону перетину кордону підпадають:
- судді Конституційного Суду України;
- судді;
- прокурори;
- керівники інших державних органів та їх заступники;
- депутати місцевих рад;
- керівники структурних підрозділів державних органів та органів місцевого самоврядування і працівники, які заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування.
Постанова забороняє виїзд за кордон також держслужбовцям та місцевим депутатам пенсійного віку і тим, хто має інвалідність.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Кабмін уже доручив всім органам влади подати у держприкордонну службу списки осіб держслужбовців – із зазначенням прізвища, імені, по батькові особи, дати народження, займаної посади.
Дозволено виїзд тільки у службове відрядження, а також за певних умов: на побачення з дітьми та на лікування; у разі смерті близького родича за кордоном.
Державний кордон жінки-посадовці, які мають неповнолітніх дітей, можуть перетинати за наявності:
- свідоцтва про народження неповнолітньої дитини (або його завіреної копії);
- відмітки в базі ДПСУ про перетин українського кордону дитиною;
- у разі відсутності такої відмітки, необхідно мати довідку про перебування дитини (дітей) на консульському обліку в іншій країні;
- також перетинати кордон жінка-посадовець може безпосередньо з дитиною.
Інший виняток стосується можливості лікування за кордоном. Але це не просто бажання особи лікуватися за кордоном. Має бути лист від МОЗ про погодження з іноземною стороною можливості лікування тієї особи в іноземних лікувальних закладах.
Відповідність критеріям направлення за кордон для лікування під час дії воєнного стану підтверджується формою первинної облікової документації № 027/о «Виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого», заповненою лікарем закладу охорони здоров'я, який координує направлення для лікування за кордон.
Виїзд таких осіб дозволяється в супроводі одного із членів сім'ї першого ступеня споріднення (батько, матір, чоловік або дружина, діти такої особи, зокрема усиновлені).
Третя умова перетину кордону – смерть близьких родичів за кордоном. У цьому випадку голова Державної прикордонної служби може прийняти рішення про дозвіл на перетин кордону для цих категорій громадян. Знову ж таки, якщо вони мають документи, що підтверджують дану обставину.
До того ж нещодавно уряд власною постановою №119 від 10.02.2023 розширив категорії̈ жінок та чоловіків серед держслужбовців, які можуть виїхати за кордон.
Відтак це:
- жінка, яка є усиновлювачем, опікуном, піклувальником, однією з прийомних батьків або однією з батьків-вихователів, яка виховує дитину/дітей до 18 років, може виїхати за кордон для відвідування дитини або її супроводу;
- чоловік, що має статус одинокого батька чи опікуна, який виховує та утримує дитину самостійно.
Для виїзду необхідні:
- закордонний паспорт;
- свідоцтво про народження дитини;
- документи, що підтверджують перебування дитини за кордоном.
Пропуск здійснюється уповноваженими особами Держприкордонслужби за наявності відповідних підтверджуючих документів.