Медичні представники є дуже важливим інструментом фармкомпаній у популяризації та промоції своїх препаратів серед медичних та фармацевтичних працівників.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Основна місія медичних представників – просвітництво, а їхнє завдання – донесення знань про нові розробки, підвищення рівня інформованості фахівців про наукові досягнення в конкретній терапевтичній галузі. Поширення зразків (семплів) лікарських засобів є досить відомим та поширеним способом промоції. Особливо актуальний семплінг при запуску нових препаратів, новому позиціонуванні на ринку тощо. Відзначимо, що наразі законодавством України порядок розповсюдження зразків належним чином не врегульований.
Положеннями статті 1 Закону України «Про рекламу» передбачено, що поширення зразків рекламованих товарів та/або їх обмін відноситься до заходів рекламного характеру. Тобто розповсюдження зразків лікарських засобів, що рекламуються, – рекламний захід.
Чи завжди поширення зразків є рекламою. За Законом України «Про рекламу», реклама – це інформація про особу чи товар, розповсюджена в будьякій формі і будьяким способом, і призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес щодо таких особи чи товару. Виходячи з даного визначення, а також зважаючи на те, що зразок містить інформацію про лікарський засіб і призначений для формування інтересу до цього лікарського засобу у споживачів, такий зразок можна віднести до носія реклами, а його поширення – до рекламної діяльності.