З початку 2025 року у сервісних центрах МВС проведено 200 тисяч практичних іспитів. І лише 32,5 тисячі з них успішно складені з першої спроби. Це свідчить про те, що фінальний етап до омріяного водійського проходять 16% кандидатів у водії. Тому МВС дліиться кількома порадами, які дозволять краще підготуватись до перевірки навичок практичного керування та подолати хвилювання за кермом. Про це повідомили в МВС.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Суд стягнув з чоловіка аліменти на утримання колишньої дружини, яка під час шлюбу отримала інвалідність"
Найбільш популярна серед водіїв – категорія В, яка дозволяє керувати легковими автівками. Практичне навчання обов’язково відбувається в акредитованій автошколі: 40 годин на механічній коробці передач та 38 – автоматичній. За потреби кандидати у кермувальники можуть проходити додаткові практичні уроки.
Перед складанням практичного іспиту в сервісному центрі МВС варто ознайомитися з маршрутами для перевірки практичних навичок керування майбутнього водія. Вони розміщені на сайті Головного сервісного центру МВС. Кожен територіальний сервісний центр МВС, який здійснює екзаменацію, має декілька маршрутів, з якими можливо заздалегідь ознайомитись. На мапі відображені початок і кінець маршруту, напрямок руху, дорожні знаки та світлофори. Це дає можливість краще підготуватись до іспиту, відпрацювати проблемні ділянки з інструктором та почуватись більш впевненіше за кермом під час іспиту.
Якщо іспит складено невдало, наступна спроба буде доступна через 10 календарних днів. Цей час надається для того, аби краще підготуватись до наступної спроби. Наразі кількість спроб необмежена. Іспити можливо складати, поки дійсний сертифікат про навчання в автошколі, а це 2 роки. Нагадуємо, що вартість складання практичного іспиту в сервісному центрі МВС складає 420 грн.