Державна стратегія у сфері інтелектуальної власності була прийнята в Китаї ще у 2008 р., а Державна стратегія інноваційного розвитку – у 2016 р. У документах чітко сформульовані заходи щодо прискорення перетворення Китаю в країну-лідера у сфері інтелектуальної власності. У 2017 р. був прийнятий план щодо захисту прав інтелектуальної власності. Ця робота дозволила значно збільшити показники створення об'єктів інтелектуальної власності, включаючи об'єкти авторських прав. У 2016 р. зростання кількості заявок на винаходи перевищило 21%.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Особливу увагу в Китаї приділяють підвищенню ефективності застосування прав на інтелектуальну власність, у тому числі розвитку заставного фінансування, послуг у сфері інтелектуальної власності. За даними Державного відомства з інтелектуальної власності Китайської Народної Республіки (SIPO), внесок галузей з великою кількістю патентів в економіку країни у 2016 році склав 12,5%, а внесок галузей з авторськими правами – 7,3%.
Серед своїх пріоритетів відомство називає заохочення вищих навчальних закладів та розвиток відповідних спеціальностей і навчальних планів, пов'язаних з інтелектуальною власністю, створення громадських навчальних платформ та підвищення кваліфікації персоналу, проведення Національного тижня інтелектуальної власності, розвиток взаємодії із засобами масової інформації, а також розвиток експериментальної програми освіти в галузі інтелектуальної власності в середніх школах КНР.
Застосування фінансових інструментів у сфері інтелектуальної власності
У Китаї з 2008 р. проводиться експеримент щодо заставного фінансування у сфері інтелектуальної власності, а з 2012 р. розпочато експеримент зі страхування патентів. Активну участь у реалізації програми бере Банк комунікацій Китаю – одна з найбільших фінансових установ країни.
Розвиток питань фінансування інтелектуальної власності широко висвітлюється у ЗМІ. Сьогодні в Китаї активно працює та розвивається заставне кредитування патентів, сформовані стандарти роботи в цій галузі, збільшується кількість банків (насамперед, комерційних), які беруть участь у програмі, а також вдосконалюється законодавство.
Починаючи з 2012 р., в країні налічується 3820 підприємств, які здійснюють патентне страхування, а також понад 10 тис. застрахованих патентів. Кількість патентних операцій в країні (передача патентів, ліцензування та реєстрація договорів про заставу) у 2016 р. досягла 173 тис., що на 19,7% більше ніж у 2015 р. Стратегічною метою Китаю є створення єдиної системи обслуговування у сфері інтелектуальної власності.
За матеріалами тристороннього семінару Росії, Китаю та Монголії
http://www1.fips.ru/wps/wcm/connect/content_ru/ru/confers/3