Регулювання діяльності суб’єктів господарювання – питання досить актуальне на сьогодні. Ще не встигли громадяни забути недавні черги до державних реєстраторів з реєстраційними картками на зміну КВЕДів, а вже потрібно повертатися до виконання й таких завдань, як припинення підприємницької діяльності.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Здавалося б, нічого складного немає у державній реєстрації припинення, однак після першого «походу» до податкової та Пенсійного фонду стає зрозуміло, що тут не все гаразд.
Проте в перший день весни у Верховній Раді було зареєстровано два проекти законів, що можуть допомогти з процесом припинення фізичних осіб – підприємців. Йдеться про законопроекти №№ 2409 та 2410.
Документ пропонує внести зміни до низки нормативних актів.
Цивільний кодекс України
У проекті закону міститься нова редакція статті 50, яка регламентує право фізичної особи на підприємницьку діяльність. Зокрема, конкретизується заборона оспорювання договорів, підписаних особою, що не мала статусу підприємця, однак видавала себе за такого учасника процесу. Крім цього, досить цікавою є ч. 2 ст. 50, де сказано, що зобов’язання, які виникають на підставі цивільно-правових договорів, укладених фізичною особою – підприємцем, набуваються нею як фізичною особою. Тобто виконання обов’язків точно не можна буде оспорити на підставі відсутності належної державної реєстрації.
Ця думка підтверджується й наступною нормою: «Припинення діяльності фізичної особи – підприємця не є підставою для припинення зобов’язань, набутих фізичною особою на підставі цивільно-правових договорів, укладених у період провадження нею підприємницької діяльності».