28 лютого 2018, 18:02

Що відбувається «in-house»?

Опубліковано в Лідери ринку. Рейтинг юридичних компаній України 2017

1. Чому обрали саме цю професію? Чим подобається ваша робота?


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


2. Які для вас існують категорії успішності?

3. З якими проблемами в роботі зіштовхуються українські in-house lawyers?

Коментарі

фото ТаранчукД Дмитро Таранчук, керівник юридичного департаменту ПАТ «ФАРМАК», адвокат

1. З одного боку, юридичну професію я обрав випадково, а з іншого – не зовсім, оскільки в моїй родині юристів ніколи не було, тому я завжди мріяв опанувати професію, яка навчить мене знати та захищати свої права й інтереси. Потім це бажання перетворилося на прагнення допомагати іншим людям розуміти Закон, а також здійснювати захист їхніх прав та інтересів.

Передусім, робота юриста мені подобається безперервним навчанням. Я маю три вищі освіти, які так чи інакше пов’язані з юриспруденцією. Мені цікаво знаходити в океані законодавства саме ті норми, що допомагають вирішувати конкретні правові питання великому бізнесу, в якому я працюю, моїм клієнтам, яким я допомагаю, а також бути юридично грамотним та захищеним в особистих справах.

2. Результат, результат і ще раз результат. Що клієнт очікує від адвоката? Що бізнес очікує від свого внутрішнього юриста і зовнішніх радників? Тільки досягнення результату, який потрібен клієнту та бізнесу в оптимальний строк. Тому результативність і задоволення клієнта отриманим результатом у потрібні строки, на мою думку, є головними категоріями успішності адвоката та юриста.

Ще одна категорія успішності – можливість знайти нестандартне та, можливо, унікальне вирішення юридичної проблеми в ситуації, в якій клієнту здавалося, що виходу немає і вже нічого не можна зробити. В таких ситуаціях потрібен висококваліфікований юрист, який зможе знайти у законодавстві потрібні правові підстави та буде здатний дійти до кінця, захищаючи права й інтереси клієнта.

3. Проблем, з якими доводиться мати справу мені як in-house юристу, доволі багато. Це нестабільне законодавство і правозастосування, багато суб’єктивних та об’єктивних чинників, які віддаляють нашу країну від правової держави, якою є Україна відповідно до ст. 1 Конституції України 1996 р.

Ким є in-house юрист для свого роботодавця? Це сімейний лікар, який завжди поруч та знає всі проблеми зі здоров’ям пацієнта, а також той, хто першим приодить на допомогу і знає, який план лікування потрібен у конкретному випадку, а також який не відмовиться допомогти своєму пацієнту, навіть коли всі інші лікарі відмовилися і не вірять у перемогу над хворобою.

Найбільшою моєю проблемою як практикуючого юриста є байдужість, протиправна бездіяльність та безвідповідальність органів державної влади, що покликані здійснювати чи то правосуддя, чи то правоохоронну діяльність, чи то державне управління в тій чи іншій сфері.

На мою думку, визнання та виконання Закону всіма учасниками правовідносин у державі, підвищення відповідальності державних службовців, викорінення корупції та невідворотність покарання за протиправні дії чи бездіяльність призведе до підвищення ролі юристів у суспільному та діловому житті. Адже за таких умов виключно від знання законодавства та правильного його застосування залежатиме, чи буде бізнес захищений з юридичної позиції, чи не порушуватимуться норми законодавства, чи можна буде ефективно захистити порушені права й інтереси клієнта та не допустити таких порушень у майбутньому.

28535133_1185990374867697_332968193_n Ольга Лук’янова, керівник юридичного відділу, офіцер з дотримання корпоративних стандартів та політик «Хенкель» в Україні

1. Зараз у моїй роботі багато місця для самореалізації, розвитку, комунікацій, спілкування, підкорення вершин. Нiколи не думала, що моя професія виявиться ще й творчою, адже здавна вона вважається бюрократичною. Однак як корабель назвеш, так він і попливе.

2. Успіх – це те, чим ти дихаєш та живеш. Для когось успіх – поїсти, а для когось – підкорити зірки. Комусь хочеться визнання людей, а комусь – врятувати тюленя. Мій найбільший успіх – це моя родина, діти та колеги, яких я «професійно» виховала. Якщо вони розвиваються, отримують задоволення від життя, майбутньої роботи та зможуть реалізувати свої критерії успішності, то це і є справжній успіх.

3. Проблема полягає в тому, що нам потрібно ще довго знайомити суспільство з нашою професією. Навіть не всі юристи повністю розуміють її сутність, а говорити про пересічних людей ще складніше. Не завжди наші поради сприймаються як щось потрібне і корисне. Щоб in-house lawyers сприймали як досвідчених юридичних радників, необхідно активно виховувати суспільство та роз’яснити, що корпоративні юристи – це досвідчені професіонали з хорошою освітою, що їхня думка чи рішення, засноване на широких знаннях, можуть дати правильний напрямок у вирішенні проблеми. Звісно, нам потрібно розширювати горизонти та багато працювати, тоді й буде результат. Можливо, не одразу, але він неодмінно буде.

Лиса Наталія Лиса, директор із зовнішніх, корпоративних та юридичних питань (General Secretary) Данон – Східна Європа

1. Стати юристом ніколи не було моєю мрією. Вступити на юридичний факультет було доволі швидким та емоційним рішенням, нічим на той час не обґрунтованим, несвідомим та непевним. Я зацікавилася юриспруденцією вже у процесі навчання. Поступово почало подобатися римське право, цивільне, кримінальне, юридична деонтологія тощо. Проте найбільш привабливою професія стала для мене вже в бізнесі, в корпоративному секторі, де часто юрист – це людина, до якої йдуть тоді, коли вже зовсім не знають, куди бігти порадитися; де юрист – це той, хто трансформує бізнес у більш етичний та безпечний процес; де юрист може запобігти колосальним збиткам і навіть банкрутству. Однак найцікавіше, що юристу потрібно добре орієнтуватися в усіх бізнес-процесах, постійно розвиватися, завдяки чому юристи в бізнесі часто займають управлінські позиції.

2. Потрібно займатися тим, що подобається; забезпечувати прогрес у тому, що робиш; не зупинятися і постійно вдосконалюватися.

3. На сьогодні проблемою залишається впровадження адвокатської монополії, яка перетворюється на повну заборону штатним юристам представляти в суді своїх роботодавців, всупереч раніше задекларованим ідеям. Таким чином не завжди коректне сприйняття ролі юриста українським бізнесом взагалі може бути зведено до іміджу діловода.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати