04 жовтня 2018, 10:58

Персональний бренд vs бренд компанії

Опубліковано в №40 (642)

Ігор Линник
Ігор Линник «Gryphon Group» старший партнер

«Якщо хочеш зробити щось добре – зроби це сам», – це вислів Фердинанда Порше, засновника однієї з найуспішніших компаній з виробництва автомобілів у світі. Саме прочитання монографії життя цієї величної постаті послугувало передумовою до написання статті.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Багато з нас читали цю книгу, а також книги про історії успіху Генрі Форда, Стіва Джобса, книги Дена Кеннеді та Роберта Кійосакі. Історії цих людей є прикладами унікальності, неймовірного таланту та величі. Їхня діяльність слугує прикладами успішного підприємництва та інвестування, а підходи й філософія вивчаються в бізнес-школах та на тренінгах. Їхні імена стали синонімами надійності, якості та високої репутації на світовому ринку. Вони стали брендом бізнесу.

На мою думку, персональний бренд – це маркетинговий та репутаційний інструмент, який підвищує ККД вашої взаємодії зі світом та професійним середовищем, робить впізнаваною вашу компанію. Побудова персонального бренду є достатньо складним процесом, який триває не один рік. Можна бути професіоналом найвищого класу, але кому про це буде відомо, якщо згадки про вас і результати вашої роботи відсутні в інформаційному полі та у професійних колах.

Я не заперечую, що індивідуальність, професійна експертиза, любов до улюбленої справи, максимальна віддача в кожному проекті служить базою для розвитку, популяризації та просування власного персонального бренду. Однак я вважаю, що саме креативні підходи до просування свого імені, публічність, активна професійна та соціальна позиція дають результат для органічного розвитку вашого імені як персонального бренду.

Основні методи просування власного бренду можна поділити на традиційні та новітні. До традиційних методів належать публікації в ЗМІ, участь у тренінгах та семінарах, виступи на професійних форумах і конференціях, участь в експертних комісіях та професійних асоціаціях. З-поміж новітніх методів варто відзначити широке використання соціальних платформ для просування своїх ідей (LinkedIn та Facebook), а також створення унікальних технічних рішень (наприклад, юридичних ботів).

При цьому в процесі реалізації зазначених методів важливо пам’ятати, що необхідно донести до аудиторії, в чому ви професіонал та експерт, які ваші переваги, чому ви вигідно виділяєтеся на фоні ваших конкурентів.

Також варто додати, що персональний бренд – це ще й стратегія довжиною в життя. Мало зробити пост у соціальній мережі чи створити сайт в очікуванні лайків або черг із клієнтів. Це зовсім не так. Лише щоденна робота над собою, реалізація себе в конкретній сфері, невтомна праця, експертиза та професійні досягнення дозволять створити персональний бренд, що збільшить вашу капіталізацію та принесе визнання професіоналів. Ваша популярність повинна працювати й приносити конкретні дивіденди, професійні виклики та цікаві кейси.

Бренд компанії – це комплексне відображення філософії персональних брендів її керівників та команди загалом. Чим вони сильніші у професійному та соціальному плані, тим сильніший бренд компанії. Чим більше «зіркових» професіоналів у команді, тим «яскравіше сяятиме» ваш бренд.

Публічна проактивність і самореалізація у професійній сфері вашої команди – це правильний шлях до вершини слави та визнання компанії. Чим більше професійних досягнень команди ви рекламуєте, тим більше бренд вашої компанії асоціюватиметься у потенційних клієнтів з надійністю, якістю, впевненістю. Адже всі ми знаємо, що продавати відоме завжди легше.

При цьому хочу відзначити, що не лише професійність надання послуг, але й сформована корпоративна культура, комплаєнс-процедури, внутрішній мікроклімат є складовою бренду компанії. Бренд компанії – це мотиватор. Саме асоціація з переліченими цінностями дарує позитивні емоції не лише клієнтам, але й тим людям, які гордо несуть ім’я бренду компанії.

Я бажаю всім, хто стоїть на старті своєї кар'єри, не боятися і починати формувати персональний бренд. Цей процес може стати для вас початком професійного шляху для досягнення чогось великого.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати