Сумніви стосовно того, де поставити кому в цьому реченні, нерідко виникають під час вирішення питання про те, чи подавати скаргу щодо порушення процедури публічної закупівлі до Антимонопольного комітету України (далі — Комітет або АМКУ), який визначено органом оскарження відповідно до положень Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон).
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Згідно із Законом, до Комітету оскаржуються порушення у тендерній документації, а також неправомірність рішення, дії або бездіяльності замовника в межах проведення процедури закупівлі. Таким чином, з положень Закону випливає певною мірою обмежений функціонал такої процедури оскарження, адже головним чином вона стосується формальних (процесуальних) ознак. Насамперед, мова йде про порушення щодо складання тендерної документації, недотримання строків у межах процедури закупівлі та застосування дискримінаційних вимог до учасників (додаткові кваліфікаційні вимоги, дискримінаційне ставлення до однакових умов/помилок різних учасників тощо). Враховуючи, що підходи та вимоги до зазначених аспектів встановлені Законом, Комітет фактично перевіряє заявлені порушення за формальними ознаками (вимоги Закону, вимоги скарги та відомості з електронної системи закупівлі). Звісно, перелічені порушення складають велику частину від загального обсягу порушень, проте не меншої уваги потребують «матеріальні» порушення.