28 січня 2014, 21:24

Окремі питання хабарництва в Україні

Висновки після огляду професійної літератури

Опубліковано в №03-04 (397-398)

Аналізуючи злочинність в України на сучасному етапі, однією з характерних її особливостей обов’язково називають корупцію, що підсилюється повсюдно на фоні зростання організованої економічної злочинності та тіньової економіки. Відсутність реальних результатів боротьби з цим ганебним явищем негативно позначається на стані суспільства, породжує почуття безвиході, знижує прояв громадянських, політичних та підприємницьких ініціатив, що завдає шкоди суспільству загалом. Варто визнати, що дотепер вживаються заходи боротьби з корупцією, які залишаються неадекватними ступеню небезпеки та поширеності цього явища.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Так, корупційна складова завжди заважала не лише суспільству в цілому, але й професійній діяльності юристів зокрема, оскільки іноді представництво інтересів по справі в суді або ж у правоохоронних органах зводилось до торгів: хто більше дав – той і виграв. Як результат – програш і незадоволення клієнта.

З огляду на українські реалії, до кримінальної відповідальності за корупційні дії зазвичай притягують державних службовців та представників влади нижчої ланки. Такі факти мають здебільшого показовий характер з метою інформування суспільства про роботу владних органів.

Низька ефективність протидії корупції та хабарництву зумовлена низкою обставин, зокрема, відсутністю чіткого регулювання порядку проходження державної служби, належного контролю з боку держави за джерелами доходів посадових осіб, а також відповідних кримінально­правових заходів. Існують й інші об’єктивні та суб’єктивні причини, які слід враховувати під час розробки дієвих заходів боротьби з корупцією.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати