Кіпр можна сміливо називати світовим фінансовим центром. Саме з цієї сонячної юрисдикції здійснюються інвестиції не тільки в Україну, а й у інші держави. Ні для кого не новина, що на сьогодні фінансова ситуація у банківському секторі Кіпру є далеко не найкращою.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Більше того, задля уникнення дефолту влада республіки звернулася до ЄС за фінансовою допомогою. Натомість держава отримала вимоги, після виконання яких для неї стане можливе одержання позики.
Влада країни має намір ввести одноразовий податок на банківські депозити: якщо сума вкладу перевищує 100 тис. євро, з нього у держскарбницю потрібно сплатити 9,99%, якщо менше 100 тис. євро – то 6,75%.
Це рішення – компроміс, на який влада острівної держави пішла в переговорах з представниками єврозони і МВФ в обмін на отримання фінансової допомоги в розмірі 17 млрд євро.
Пакет заходів передбачає, що заплатити податок доведеться всім, хто має депозити в кіпрських банках, кооперативах та інших фінансових інституціях. До того ж йдеться не лише про банки – резиденти Кіпру. Під податок потрапляють усі фінансові установи, які здійснюють операції на Кіпрі.
З огляду на нинішню ситуацію з податковими нововведеннями Кіпру, податок на банківські депозити стосуватиметься осіб, які зберігають кошти на рахунках банків. Проте такий податок у більшості випадків не матиме значного впливу на компанії, що використовуються при структуризації бізнесу.
Згідно з повідомленнями прес-служб великих компаній, більшість фірм прогнозувала подібну ситуацію на Кіпрі й заздалегідь вивела кошти в банки інших юрисдикцій. Зокрема, популярністю користуються банки фінансові установи Прибалтики, Швейцарії та Англії.
Проте все ж варто розглянути особливості Кіпру як юрисдикції для ведення міжнародного бізнесу. Насамперед популярності ця країна набула завдяки чіткій та вигідній податковій системі.
Корпоративний податок
Ставка корпоративного податку на прибуток на Кіпрі – 10%. Це найнижча ставка, застосовувана на території Європейського Союзу.
Звільнення дивідендів від оподаткування
Дивіденди не підлягають оподаткуванню, незалежно від їх джерела, за умови, що щонайменше 50% доходу компанії, яка виплачує дивіденди, не пов’язані прямо чи опосередковано з діяльністю, що приносить інвестиційний дохід, або якщо рівень оподаткування компанії, яка сплачує дивіденди, не нижче 5%.
Дивіденди не вважаються отриманими від інвестиційного доходу, якщо вони безпосередньо або побічно виплачуються дочірніми компаніями, залученими в торгову або виробничу діяльність.