02 квітня 2013, 14:16

Кіпр – світовий фінансовий центр

Робота з іноземною юрисдикцією

Опубліковано в №14 (356)

Андрій Бегменко

Доволі прогнозованими є низка поступок, які єврокредитори запропонують Кіпру

Андрій Бегменко «MorrisonCooper, ЮК» Керуючий партнер

Про безпрецедентну ініціативу уряду Кіпру встановити податок на депозитні вклади на Кіпрі було оголошено 15 березня. Уже минуло понад два тижні відтоді, як цей документ не отримує достатньої кількості голосів у парламенті. З моменту оголошення ініціативи введення податку на депозити деякі вітчизняні ЗМІ та експерти поширювали часом фантастичні сценарії її негативних наслідків для економіки України. Однак який реальний вплив на український бізнес має ситуація на Кіпрі? Розберемо по пунктах.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


По-перше, ініціатива стосується депозитних вкладів, які відкриті на Кіпрі. Тобто двох українських «дочок» кіпрських банків це ніяк не зачепить.

По-друге, ця ініціатива має разовий характер, зумовлений перебуванням країни на межі банкрутства. Кіпр був до сьогодні комфортною для розміщення коштів країною, тож навряд чи непопулярний захід стане звичайною практикою. Якщо ж говорити про український капітал, який розміщений у кіпрських банках, то це зазвичай кошти для операційних потреб. Не секрет, що мало хто розміщує кошти на депозитах на Кіпрі для заробітку – на острові встановлено досить невисокі депозитні ставки.

По-третє, офіційна статистика свідчить про те, що Кіпр за підсумками 2012 року є головним джерелом прямих іноземних інвестицій у нашу державу. Однак якщо ретельніше розібратися в цьому питанні, то з’ясовується, що кошти, які інвестуються з Кіпру, – це українські кошти, які свого часу були виведені за межі держави та осіли в офшорних компаніях. Однак офшорною зазвичай є прописка таких компаній, а кошти, почасти, тримаються в банках інших юрисдикцій. Якщо джерело іноземних інвестицій зміниться з безпосередньо Кіпру на будь-який інший офіційний офшор, на загальному обсязі інвестицій в Україну це не позначиться.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0