Не секрет, що офіційно Кіпр є найбільшим закордонним інвестором в економіку України. При цьому всі розуміють, чиї саме кошти інвестуються з Кіпру. Через низькі податкові ставки та вигідні умови двостороннього договору про уникнення подвійного оподаткування Кіпр став для багатьох українських бізнесменів украй привабливою юрисдикцією для створення холдингових компаній для власного бізнесу.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Згідно з офіційними заявами влади Кіпру станом на 21 березня (дата написання цього матеріалу), кіпрські банки будуть закриті до 26 березня. І якщо податок все ж таки буде введений до цієї дати, то він буде автоматично стягнутий зі всіх депозитів, які находяться в банках. Тобто уникнути оподаткування, у разі його введення, не вдасться.
Але чи дійсно загрожує українському бізнесу на Кіпрі запровадження такого податку?
Насамперед не слід змішувати проблеми банківського сектору Кіпру з діяльністю холдингових компаній, зареєстрованих у цій країні. Зазвичай прибуток кіпрських компаній не осідає безпосередньо на Кіпрі. Він або направляється знову в Україну (у якості реінвестицій), або спрямовується в інші юрисдикції (в тому числі й офшорні). Решта вкладається у різноманітні інвестиційні фонди або нерухомість. Якщо з певної причини прибуток кіпрських компаній все ж таки залишається на Кіпрі, то лише невелика його частина спрямовується у банківські депозити.