Як відомо, діяльність на фондовому ринку є досить специфічною, оскільки потребує не лише знань юридичної техніки, але й розуміння загальних (а іноді й поглиблених) механізмів особливостей інвестиційної діяльності.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Так, одним з найпоширеніших механізмів здійснення інвестицій в Україну та її резидентів є використання інститутів спільного інвестування (далі – ІСІ), діяльність яких регулюється Законом України «При інститути спільного інвестування». Проте при роботі з такими інструментами часто виникають питання, які варто розглянути детальніше.
Отже, в Україні існує два види ІСІ – корпоративний інвестиційний фонд (далі – КІФ або КФ) та пайовий інвестиційний фонд (далі – ПІФ або ПФ).
Корпоративний інвестиційний фонд
КІФ – юридична особа, яка утворюється у формі акціонерного товариства і провадить виключно діяльність зі спільного інвестування та може бути створена виключно шляхом заснування. З цього можна зробити висновок, що заснування КІФ шляхом виділу, поділу, злиття, поглинання та перетворення неможливе.
КІФ вважається створеним та набуває статусу юридичної особи з дня його державної реєстрації відповідно до законодавства, а статус ІСІ набуває лише з дня внесення його до Державного реєстру ІСІ.