07 червня 2016, 18:07

«Це початок великої чистки у прокуратурі», – Луценко

Опубліковано в №23 (521)

В місцевих прокуратурах за кілька років буде створена нова корпоративна культура, яка перестане розглядати людину або бізнес як об’єкт наживи. Про це заявив новопризначений Генпрокурор Юрій Луценко під час першої прес-конференції в новому статусі.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


11057394_1072861112790822_3716616198733399480_o

«Такий термін пов'язаний, зокрема, із законодавчим полем, яке передбачає, що через 2 роки прокуратура нарешті має бути позбавлена слідства. І головна мета за цей час – перетворення ГПУ в європейську інституцію: у методах, способах та меті роботи. Основним принципом при цьому стане перегляд результатів рішень щодо призначення місцевих та регіональних прокурорів, що зумовлено бажанням наповнити структуру юристами, які ніколи не працювали в органах прокуратури. Кожна вакансія буде заповнюватися професійними людьми, які пройдуть конкурс і складуть тести, але з акцентом на допуск зовнішніх кандидатів, які мають юридичну освіту, проте ніколи не працювали в органах прокуратури. Хочу, щоб саме в місцевих прокуратурах за 1,5-2 роки була створена нова корпоративна культура, яка перестане розглядати людину або бізнес як об’єкт наживи. Хочу, щоб звідти нова генерація пробилася в регіональні прокуратури, і ці нові люди створили нові органи прокурорського самоуправління станом на квітень наступного року, які далі будуть займатися призначенням прокурорів та зняттям їх з адміністративних посад за європейським зразком», – зазначив очільник Генеральної прокуратури.

За словами Генпрокурора, слідчий блок складатиметься з 3-х Департаментів:

  1. Головне слідче управління (на правах Департаменту) очолюватиме Юрій Грищенко (це означає, що слідчий і процесуальний керівник адміністративно будуть співпрацювати);
  2. Під керівництвом Сергія Горбатюка підвищує свій статус з управління до департаменту, що дає йому можливість мати як слідчих, так і процесуальних прокурорів для нагляду (що в адміністративному порядку пришвидшить проходження справ та припинить внутрішню війну між різними службами Генпрокуратури);
  3. З розслідування кримінальних проваджень у сфері економіки перебуватиме під керівництвом В. Гуцуляка.

Таким чином, Департамент з розслідування та нагляду у кримінальних провадженнях у сферах державної служби та власності втрачає свій особливий статус і стає частиною Головного слідчого управління на загальних правах, займатиметься економічними злочинами, у тому числі й чинних високопосадовців.

При цьому, як один з пріоритетів діяльності ГПУ, Юрій Луценко визначає очищення системи. «Ми маємо завершити процес люстрації в органах прокуратури на виконання вимог Закону «Про очищення влади», – наголошує чиновник.

За словами Генпрокурора, станом на 13.05.2016 р. з органів прокуратури звільнено 205 прокурорсько-слідчих працівників, що становить 22% від загальної кількості люстрованих осіб у державі. З них у центральному апараті – 69, у прокуратурах регіонального та місцевого рівня – 130, у Національній академії прокуратури України – 6. На сьогодні з-поміж прокурорів, зазначених у люстраційних списках Мін’юсту України, залишаються на посадах в органах прокуратури 6 осіб.

«Це не кінець, а початок великої чистки. Як людина з-поза системи я наголошую, що недоторканих працівників у прокуратурі більше не буде. Прокурор такий самий працівник правоохоронних органів, як і всі інші, та має відповідати за свої дії», – наголосив він. Саме тому з метою очищення прокуратури для відновлення довіри суспільства у структуру внутрішньої безпеки ГПУ призначений Петро Шкутяк, який буде керівником робочої групи внутрішньої безпеки ГПУ з перевірки доброчесності прокурорів у центрі й на місцях. Головним інструментом робочої групи, яку очолить Петро Шкутяк, стане зіставлення рівня життя працівника прокуратури та легальних джерел доходів сім'ї прокурора, що вказані у його декларації.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати