18 червня 2013, 14:14

Голова виконавчого органу господарського товариства – суб’єкт корпоративних чи трудових відносин?

Застосування заходів оперативного впливу до голови виконавчого органу у разі неналежного виконання ним своїх обов’язків

Опубліковано в №25 (367)

Тарас Шевченко
Тарас Шевченко «ЮСТ Україна, ЮФ» Юрист

На наш погляд, проблема щодо визначення голови виконавчого органу господарського товариства як суб’єкта корпоративних чи трудових відносин існувала раніше, але наразі її вже вирішено.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Так, відповідно до п. 4 Постанови Пленуму ВСУ від 24 жовтня 2008 року № 13 «Про практику розгляду судами корпоративних спорів» було встановлено, що спори, пов’язані з оскарженням членами виконавчих органів товариства, а також членами наглядової ради товариства, які уклали з товариствами трудові договори, рішень відповідних органів товариства про звільнення (усунення, відсторонення, відкликання) їх з посади, розглядаються в порядку цивільного судочинства як трудові спори.

Утім, ми вважаємо на сьогодні таку правову позицію неактуальною.

Порядок усунення члена виконавчого органу регулюється ч. 3 ст. 99 ЦК України, відповідно до якої члени виконавчого органу можуть бути у будь­який час усунені від виконання своїх обов’язків, якщо в установчих документах не визначені підстави усунення членів виконавчого органу від виконання своїх обов’язків.

Зазначена норма є одним із заходів оперативного впливу на членів виконавчого органу у випадку неналежного виконання ними своїх повноважень.

Усі суперечності щодо застосування вказаного заходу і відмінності між ЦК України та КЗпПУ були зняті Конституційним Судом України в 2010 році.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати