25 березня 2014, 9:58

Договір на управління готелем

Ключові зони торгу

Опубліковано в №13 (407)

Лада Шелковнікова
Лада Шелковнікова «Arzinger» Старший юрист, керівник практики готельного бізнесу

Концепція професійного готельного управління розпочала свій стрімкий розвиток з першої половини ХХ сторіччя, і наразі, за даними Всесвітньої туристичної організації, кожний п’ятий готель у світі належить до готельної мережі. Цей показник має тенденцію до швидкого зростання в майбутньому не тільки за рахунок новозбудованих готелів, але й завдяки долученню існуючих незалежних готелів до готельних мереж. І це не дивно, зважаючи на величезну кількість переваг такої афілійованості з глобальним гравцем, – насамперед йдеться про підвищення показників завантаженості готелю за рахунок впровадження системи управління якістю і як наслідок – підвищення довіри клієнтів та виправдання їх очікувань щодо рівня сервісу. Такі незамінні інструменти, якими оперують глобальні мережі, як система онлайн бронювання, налагоджена система закупівель у акредитованих постачальників та налагоджена маркетингова політика для просування готелю, надають готелям переваги та можливості, що недоступні більшості незалежних готелів. Саме тому вступ до мережі так приваблює власників готелів, і іноді настільки сильно, що останні забувають про найважливіші аспекти переговорного процесу за договором на управління.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Найбільш неочікуваним і парадоксальним є те, що недостатня увага до переговорів за договором на управління може звести нанівець повернення інвестицій власнику та отримання ним доходу на інвестований капітал. Адже в такому випадку діє головний принцип, за яким оператор зазвичай наполягає на укладенні договору в його редакції за принципом «take it or leave it», і власнику надзвичайно важливо знати ключові зони торгу для обернення договору на його користь, де це можливо, з урахуванням існуючих важелів його впливу та привабливості проекту в цілому. Ця стаття присвячена основним положенням договору на управління та опціям структурування відносин з оператором на користь власника готелю.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
3
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати