20 січня 2022, 14:23

Як бізнесу подолати глобальне потепління

Опубліковано в №1 (755)

Іван Проданик
Іван Проданик «АО "LES — Правова та економічна безпека"» партнер, к.ю.н.

Глобальне потепління вже не міф, а реалії, які торкнулись кожного і всіх сфер життєдіяльності людини. За даними ООН, температура на Землі стала максимальною за 120 тис. років, і винні в цьому, передусім, люди. Вчені вважають, що глобальне потепління викликало збільшення обсягів парникових газів. Ще у 80-х рр. вчені прогнозували кліматичну катастрофу, і наразі ми є свідками найгірших побоюваннь, які справдилися. Протягом останніх 70 років людством порушувався баланс, який зберігався протягом тисячоліть. Середня температура на Землі тільки за кілька десятиліть виросла більш ніж на градус і продовжує зростати прискореними темпами. «Хвилі спеки» — аномально висока температура, яка спостерігається протягом декількох років, — раніше траплялися раз на 50 років, тепер — раз на 10 років. Підтвердженням цього є численні пожежі, які відбувались улітку 2021 р. у Туреччині, Греції, Італії, Іспанії тощо.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Ще одним наслідком глобального потепління є танення льодовиків. Протягом останніх десятиліть втрати льодовиків збільшились у 5 разів. Танення арктичного льоду безпосередньо впливає на рівень світового океану. Швидкість, з якою вода піднімається сьогодні, у 2,5 рази більша, ніж була всього 10 років тому. Перші прояви майбутньої катастрофи — масштабні повені в європейських країнах, які відбулися цього літа. Крім того, наслідками зміни клімату можуть стати нові епідемії, які будуть викликані доісторичними вірусами, які є в льодовиках. Плюс такі наслідки глобального потепління, як посуха, повені та засолення ґрунтів, неминуче негативно вплинуть на сільське господарство, а це викличе продуктову кризу.

Але є й оптимістичний сценарій розвитку подій: температура Землі підніметься на критичні 1,5 градуса, після чого планета почне охолоджуватися. Але для реалізації такого сценарію люди, і в першу чергу бізнес має до 2030 р. вжити дієвих заходів для збереження планети, змінити усталений спосіб життя та принципи ведення господарської діяльності.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати