09 липня 2013, 12:30

Порушення конституційних прав і свобод особи в Україні

Практичні аспекти

Опубліковано в №27-28 (369-370)

Володимир Гаріпов
Володимир Гаріпов «Спектор, ЮК» Керуючий партнер

Конституція – це основний нормативно­правовий акт, який має найвищу юридичну силу. Основний Закон, як ще називають Конституцію, серед іншого, визначає державний устрій, принципи здійснення влади в державі, систему державних органів, адміністративно­територіальний устрій, систему головних державних органів, а також встановлює права та обов’язки людей і громадян.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Положення Конституції, що стосуються прав та обов’язків людини та громадянина, є одними з найважливіших, адже в процесі еволюції людства та розвитку державності «людина» мала найбільшу цінність, а відносини між людиною та державою залишалися рушійною силою в побудові держави, у механізмі її функціонування.

Історично держава завжди покладала певні обов’язки на своїх громадян, які слугували своєрідним обмеженням, «рамками» дозволеної поведінки. На противагу обов’язкам, громадяни завжди прагнули вибороти собі права та свободи, гарантовані державою, і розширити їх перелік. З розвитком демократії правам людей приділяють все більше уваги. Держава, окрім встановлення обов’язків, надає громадянам певні права та намагається захистити їх. Крім того, незалежно від приналежності до тієї чи іншої держави, важливими залишаються універсальні права та свободи людини, їх визнання та захист. Сьогодні у міжнародних відносинах при змінах державних устроїв і при веденні внутрішньої та зовнішньої політики важливим і вагомим фактором залишається питання дотримання прав та свобод людини і громадянина. Обсяг таких прав і свобод, їх реалізація та механізм забезпечення й захисту визначає статус держави у світовій спільноті, рівень її розвитку та демократичності.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати