03 вересня 2013, 11:07

Поділ майна при розлученні

Проблеми поділу майна при розлученні в аспекті врахування боргових зобов’язань

Опубліковано в №35-36 (377-378)

Таліна Кравцова
Таліна Кравцова «Asters, ЮФ» партнерка

У цілому проблему поділу спільно нажитого майна подружжя при розлученні, можна сказати, законодавчо врегульовано, і вже напрацьовано достатню судову практику з цього питання, якою керуються суди, поряд із законом. Водночас, нерідко суди виносять рішення, які тим чи іншим чином не відповідають реаліям, що склалися у майнових відносинах подружжя.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Одним з проблемних питань, яке часто виникає при поділі в судовому порядку спільно нажитого майна подружжя, є врахування боргових зобов’язань сім’ї.

Відповідно до ст. 65 Сімейного кодексу України (далі – СК України) договір, укладений одним із подружжя в інтересах сім’ї, створює обов’язки для другого з подружжя, якщо майно, одержане за договором, використане в інтересах сім’ї.

При цьому, згідно з п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя» № 11, до складу майна, що підлягає поділу, включається загальне майно подружжя, наявне у нього на час розгляду справи, і те майно, що знаходиться у третіх осіб. При поділі майна враховуються також борги подружжя та правовідносини за зобов’язаннями, що виникли в інтересах сім’ї (ч. 4 ст. 65 СК України).

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати