Вже понад рік арбітражні керуючі, судді, адвокати та всі причетні працюють за новими правилами гри під назвою Кодекс України з процедур банкрутства (далі — Кодекс). Однак процедури банкрутства досі є певною мірою незрозумілими та часом неоднозначними не лише для професійної спільноти, а й для власників бізнесу, які переживають непрості часи. Скажімо, залишається відкритим питання, чому підприємства, які розпочали процедуру ліквідації в порядку ст. 111 ЦК України, змушені проходити процедуру розпорядження майном, якщо вірогідність переходу до процедури санації в їхньому випадку зведена до нуля?
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Мова йде не про повернення славнозвісної ст. 95 Закону «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», а про її оптимізоване відображення в Кодексі з урахуванням як колосальних практичних напрацювань арбітражних керуючих, так і судової практики. Адже за роки практичного застосування спрощеного механізму ліквідації стало зрозуміло, що відсутність етапу розпорядження майном жодним чином не впливає на якість та наслідки процедури ліквідації.