Однак це ще не все. Додатково має значення, наскільки відчутною в цілому для ринку є їхня діяльність – що визначається насамперед через частку на ринку цих учасників концентрації. Якщо учасники концентрації перебувають у горизонтальних відносинах – такий ринок вважається задіяним, якщо в результаті концентрації сукупна частка учасників концентрації на цьому ринку становить 15% і більше. Якщо учасники концентрації перебувають у вертикальних відносинах – то ринок вважається задіяним, якщо індивідуальна або сукупна частку на ринку будьякого рівня становить 25% і більше.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Інший випадок стосується ситуації, коли учасниками концентрації є потенційні конкуренти, якщо частка будького з них становить 25% і більше відсотків. Задіяними ринками також є ринки, на яких один учасник концентрації володіє 25% і більше, а інший володіє правами інтелектуальної власності, важливими для цього ринку, а також тісно пов’язані основний та суміжний ринки, якщо на будьякому з них частка учасників концентрації становить 25% і більше.
Існування таких підходів дозволяє досягти більшої збалансованості у відносинах між державними органами й бізнесом та ефективності механізму контролю за концентраціями. І якщо концепція відповідного ринку в конкуренційному законодавстві України є наближеною та узгоджується з тією, яка застосовується в правилах конкуренції ЄС, то концепція задіяних ринків ще має достатній потенціал для її вдосконалення. Сприяючи ефективності правового регулювання у сфері контролю за концентраціями, концепції задіяних ринків доцільно приділити більше уваги, зокрема, в Положенні про концентрацію, з метою чіткіше визначити сферу дослідження можливих наслідків концентрації на конкуренцію на ринках та зменшити обсяг інформації, яку повинні збирати учасники концентрації для подання до АМКУ заяв про надання на неї дозволу.