11 October 2019, 12:31

Вигорання юристів: як розпізнати та запобігти?

Опубліковано в №41-42(695-696)

Яна Бабенко
Яна Бабенко «Кравець і партнери, АО» адвокат

Що таке емоційне вигорання?


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Кілька місяців тому в інтернеті прокотилася новина — Всесвітня організація охорони здоров'я вперше офіційно визнала хворобою синдром емоційного вигорання. Пізніше така інформація була спростована. Зокрема, колишня в. о. Міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook 04.06.2019 р. зазначила: «Вигорання — не хвороба. Ні, Всесвітня організація охорони здоров'я не визнавала вигорання хворобою, як ви могли десь прочитати. Що ж сталося насправді? На асамблеї World Health Organization (WHO) оновили Міжнародну класифікацію хвороб. У ній вигорання входить до категорії чинників, які впливають на стан здоров'я або контакт зі службами системи охорони здоров'я».

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) на своєму вебсайті уточнює та роз'яснює: «28.05.2019 р. в 11‑ий варіант Міжнародної класифікації хвороб (МКХ‑11) було включено професійний синдром емоційного вигорання (Burn-out). Цей синдром не класифікується як медичний стан». Емоційне вигорання віднесене до розділу «Чинники, що впливають на стан здоров'я або контакт зі службами системи охорони здоров'я». У цьому розділі описані причини звернень пацієнтів за медичною допомогою. Зазначені причини не класифікуються як хвороби або стан здоров'я.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати