11 February 2014, 13:58

Від чого залежить заробіток вітчизняних юристів

Практичний огляд спорів юристів із клієнтами

Опубліковано в №07 (401)

Робота юриста, як і кожного іншого спеціаліста, має бути оплачуваною – це аксіома. Так, виконання певного виду робіт передбачає витрати на вирішення поставленого завдання, адміністративні витрати та винагороду спеціаліста.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Звичайно, варто згадати і про умови виконання певних робіт, у нашому випадку – надання правових послуг, що регулюється договором між замовником та виконавцем.

З насиченням ринку юридичних послуг кожна юридична компанія намагається власними способами отримати та утримати клієнта, особливо такого, що принесе значний прибуток для компанії.

Проте у процесі виконання поставленого клієнтом завдання іноді складаються проблемні ситуації. Зокрема, на різних етапах надання юридичної допомоги у сторін (клієнт і юридична компанія) можуть виникати розбіжності в поглядах на методи розв’язання проблем. Це питання зазвичай вирішується в ході тривалих переговорів.

Негативним є результат, коли юристи не виконали своїх обов’язків згідно з договором про надання правових послуг і мають повертати авансові платежі клієнта. Ще гірше, коли клієнт вимагає від юристів сплатити штраф за невиконання послуг, оскільки проблема залишилася, а час згаяно.

З погляду правників наведена ситуація має такий вигляд: час витрачено (іноді це час не одного юриста, а групи), гроші не зароблено, більше того, потрібно докласти свої, аби догодити клієнту та не допустити широкого розголосу про невдачу, адже в подальшому це не кращим чином позначиться на репутації юридичної компанії. Отже, у результаті невдале ведення справ клієнтів може призвести не лише до матеріальних втрат, але й до репутаційних ризиків, що відновлюється не однією справою.

Розглянемо й приклад негативного досвіду роботи юристів з клієнтами, який обернувся рішенням господарського суду на користь клієнта юридичної компанії.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати