11 February 2014, 13:58

Від чого залежить заробіток вітчизняних юристів

Практичний огляд спорів юристів із клієнтами

Опубліковано в №07 (401)

Віктор Мороз

Слід надавати послуги такої якості, щоб клієнт був задоволений

Віктор Мороз «ВікторіАл, Правова гільдія» Керуючий партнер

Усі ми люди, які мають своє бачення, ставлення до тієї чи іншої ситуації, очікування, а тому час від часу між юридичною компанією та клієнтом можуть складатися певні конфліктні ситуації, зумовлені незадоволеністю клієнта якістю послуг, що надаються, або термінами виконання його доручення. Звісно, будь­який спір з клієнтом, незалежно від його причин, не є бажаним і завдає удару по репутації компанії. Для того щоб захистити свою компанію від небажаного спору з клієнтом, є одне просте і водночас дуже складне правило – слід надавати послуги такої якості, щоб клієнт був задоволений. Якщо клієнт буде задоволений, то й спору не виникатиме, а якщо його не задовольнити, то залишиться лише використовувати різні способи погашення конфлікту. У боротьбі з власними клієнтами є ефективними м’яке ставлення до нього, визнання його правоти та задоволення його потреб. Найкращою є та війна, якої вдалося уникнути.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Якщо все ж таки скандал відбувся, а репутації компанії завдано шкоду, слід відновлювати її налагодженням відносин із цим клієнтом, покращенням якості роботи фахівців компанії та гарними прикладами ефективної роботи компанії в питаннях, які були безпосереднім предметом скандалу. Так би мовити, слід показати, що цей інцидент був прикрим винятком, а компанія надає послуги високої якості та є клієнтоорієнтованою. Причому якщо репутація компанії постраждала від неправильної роботи над замовленням одного клієнта, то для її відновлення необхідно буде якісно надати аналогічні юридичні послуги п’яти­шести, а можливо, навіть і десяти клієнтам.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0