27 March 2019, 12:26

Ukrainian Women in Law 2019

Опубліковано в №12-13 (666-667)

Ukrainian Women in Law визначає роль жінок у вітчизняному юридичному бізнесі, які своєю професійною, соціальною та громадською діяльністю впливають на розвиток суспільства, визначають основні тенденції тих чи інших практик у певних галузях права, роблять значний внесок у динамічне зростання не лише професійної сфери, але й громадського та суспільно-політичного життя країни.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


UWL-2019-графики-проблема-э

Чи існує проблема гендерної нерівності в юридичному бізнесі?

Дослідження проводилося шляхом анкетування та ґрунтувалося на результатах даних, отриманих за допомогою зворотного зв'язку від юридичних компаній. Період дослідження охоплює 2018 рік. За результатами аналізу був сформований список переможців, які подаються за алфавітним принципом у відповідній номінації.

Дослідження Ukrainian Women in Law 2019 базується на таких критеріях:

 • визнання на міжнародному рівні шляхом включення у загальновідомі міжнародні рейтинги: The Chambers, The Legal 500, IFLR 1000, Best Lawyers, Who's Who Legal;
 • визнання за результатами експертної оцінки редакції «Юридичної Газети»;
 • соціальна та громадська активність, що включає участь у публічних заходах, професійних організаціях, законотворчу активність, ефективну взаємодію з громадськими інституціями;
 • підтримка колег, що визначається кількістю голосів за підсумками опитування.

Експертна оцінка відбувалася за спеціальною методикою, яка включала аналіз трьох критеріїв: професійна успішність (досягнення високих професійних результатів, авторитет у професійному середовищі), вплив на галузь та особиста популярність.

UWL-2019-графики-практики

«Жіночі» практики в юридичному бізнесі

За результатами дослідження Ukrainian Women in Law 2019 були визначені лідери, які своєю активністю вплинули на розвиток вітчизняного бізнесу. Переможці в цій номінації були обрані за такими критеріями:

 • присутність у вищезазначених рейтингах;
 • є партнером фірми або власником бізнесу;
 • активна громадська позиція на ринку, участь в юридичному житті країни;
 • найвища кількість балів від колег.

UWL-2019-графики-жінки-чоловіки

Кількість жінок та чоловіків,
які займають відповідні посади в юридичних компаніях

У межах дослідження Ukrainian Women in Law 2019 редакція визначила жінок-юристів, які є успішними на українському ринку юрпослуг за версією «ЮГ».

Цього року дослідження представлене такими номінаціями:

 • «Жінки, які вплинули на розвиток юридичного бізнесу в Україні»;
 • «Найуспішніші жінки юристи в українському юридичному бізнесі»;
 • «Успішні жінки в юридичному бізнесі (версія редакції «ЮГ»)»;
 • «Успішні жінки-юристи: політики, державні службовці, судді»;
 • «Успішні жінки-корпоративні юристи».

Аналіз результатів дослідження показав, що у вітчизняному юридичному бізнесі все ще існує велика різниця у співвідношенні жінок і чоловіків у категорії керуючих партнерів та партнерів. Серед головних причин дисбалансу респонденти називали такі:

 • «Юридичний ринок тримається на патріархальних засадах», клієнту більш звично вести справи з чоловіками (існує упереджене ставлення до жінок як до професіоналів, особливо у «чоловічих» спеціалізаціях).
 • Щоб стати керівником компанії, жінці потрібен довший час для доведення наявності професійних та лідерських здібностей. «… Можна спостерігати певну тенденцію на ринку, що жінки-юристки довше очікують на підвищення і частіше «зависають» на передпартнерському рівні».
 • «Жінки-юристи, які працюють в ЮФ, часто недостатньо вірять у себе. На ринку не вистачає прикладів побудови успішної кар'єри», якщо ти не є власником компанії. Не маючи можливості кар'єрного зростання в юридичних компаніях, жінки відкривають власні фірми. Водночас гендерні процеси змінюють архітектуру ринку.
 • «Перед жінками часто стоїть вибір: зустрітися з клієнтом або приділити час дитині. Тому причини меншої кількості жінок у суспільному житті, політиці та юриспруденції, очевидно, лежать саме в цій площині. Хто може все поєднувати без шкоди цим двом сферам життя — той більш успішний».

Вік

Вік, в якому жінки-партнери ЮК
зайняли свої посади

Вперше концепції гендерної збалансованості на юридичному ринку почали запроваджувати міжнародні юридичні компанії, що забезпечувалося вимогами їхнього внутрішнього комплаєнсу. В PwC діє програма «He For She», спрямована на підтримку жінок-працівників компанії в усьому світі, їх забезпечення можливостями кар'єрного зростання, сумісництва роботи та виховання дітей. Місія «He For She» полягає в тому, щоб залучати чоловіків як прихильників змін для досягнення глобальної гендерної рівності на робочому місці та за його межами.

Під впливом світових трендів та моди на гендерний аспект українські юридичні фірми також активно запроваджують політику рівних можливостей та починають звертати увагу на баланс у цій сфері.

Вік-2

Досвід роботи жінок-партнерів ЮК

Дослідження Ukrainian Women in Law має переважно інформативний характер для формування обізнаності та вимірювання активного потенціалу жінок-юристів як у професії, так і в громадському житті. Ми не розділяємо професію на «чоловічу» та «жіночу», ми проти гендерних стереотипів, які негативно впливають на професію. Впевнено наголошуємо, що успішність у бізнесі, в тому числі юридичному, забезпечується лише головним чинником — конкретною характеристикою можливостей особистості, її максимальною самореалізацією, активною діяльністю та високим рівнем відповідальності за результати роботи. Єдиною мотивацією в бізнесі є досягнення певного результату.

Сучасний світ стрімко трансформується, межі стираються, стереотипи руйнуються. Всі мають однакові можливості, щоб займатися улюбленою справою та нарощувати кар'єрний потенціал. Головним критерієм на ринку праці залишається професіоналізм.

(для перегляду натисніть на зображення)

Рейтинги-1Рейтинги-12 new

Рейтинги-13-1

Рейтинги-13-2

Рейтинги-14

Рейтинги-15

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати