22 December 2020, 12:00

Просвітницька кампанія як результат активної соціальної позиції фірми «Пахаренко і партнери»

Опубліковано в №24 (730)

Антоніна Пахаренко-Андерсон
Антоніна Пахаренко-Андерсон «Пахаренко і партнери, ЮФ» керуючий партнер, президент Украї­нського альянсу по боротьбі з підробками і піратством (UAACP), патентний повірений Украї­ни
Олександр Пахаренко
Олександр Пахаренко «Пахаренко і партнери, ЮФ» партнер, директор Українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством, адвокат, патентний повірений України

Виробництво та розповсюдження підробок — одна з найгостріших соціальних проблем, оскільки така діяльність є повністю кримінальним бізнесом, що охопив майже всі галузі економіки та всі товари, включаючи лікарські препарати, засоби особистої гігієни, продукти харчування, найважливіші технологічні компоненти, автомобільну, аерокосмічну і побутову електроніку, агрохімію і посівний матеріал. Ризики від контрафактної продукції не завжди очевидні для споживачів, але наслідки для здоров'я, безпеки та екології можуть бути дуже серйозними або навіть небезпечними для життя.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Для українського суспільства підробки означають:

  • щорічні економічні втрати через недоотримання мільярдів гривень потенційних податкових надходжень у бюджет України;
  • зниження прямих інвестицій через втрату країною інвестиційної привабливості;
  • зростання корупції та злочинності;
  • знищення чесної конкуренції на ринку;
  • зменшення кількості робочих місць та відтік за кордон професійних кадрів;
  • шкоду довкіллю та здоров'ю українців.

Для правовласників підробки означають матеріальні та іміджеві втрати.

Шляхи вирішення проблеми

Єдиним дієвим механізмом впливу на ринок підробок є створення умов, за яких виготовлення та збут підробок стануть непривабливими і невигідними для правопорушників. Реалізація такого механізму можлива шляхом застосування жорстких санкцій до виробників та продавців підробок через налагодження ефективної роботи митних та правоохоронних органів у цій сфері в тісній співпраці з правовласниками, а також завдяки проведенню просвітницьких акцій, які висвітлюють проблему, шляхи її вирішення й направлені на зміну світогляду споживачів на користь оригінальних товарів, тому що боротьба не може бути ефективною без широкої підтримки суспільством.

Завжди активна соціальна позиція компанії «Пахаренко і партнери» стала каталізатором того, що у 2012 р. Україна за ініціативи UAACP та підтримки державних органів та організацій системи інтелектуальної власності, українського національного комітету Міжнародної торгової палати запустила безстрокову національну просвітницьку кампанію «Дні боротьби з підробками та піратством в Україні». Ця кампанія є частиною міжнародної кампанії «Всесвітній день боротьби з підробками», яку започаткувала Всесвітня група по боротьбі з підробками (GACG Network) для підвищення рівня обізнаності споживачів щодо масштабів проблеми виробництва та продажу підроблених товарів.

Просвітницька кампанія як СВД

Протягом усіх 8 років патентно-правова фірма «Пахаренко і партнери» сприяє вирішенню цієї гострої соціальної проблеми, не тільки використовуючи доступні юридичні механізми у боротьбі з контрафактною продукцією, але й активно підтримуючи організацію та проведення регулярних просвітницьких заходів, надаючи зразки контрафактної та піратської продукції для стаціонарних та пересувних музеїв підробок UAACP.

Для компанії це соціально відповідальна діяльність (СВД), направлена на сприяння формуванню раціональної моделі споживання та підвищення рівня обізнаності українців щодо ризиків і наслідків придбання контрафактних товарів. Зміна світогляду потенційних споживачів має стати основою підвищення конкурентоспроможності вітчизняних виробників і національної економіки загалом.

Головним меседжем української просвітницької кампанії став слоган «Свідома відмова від купівлі підробок починається з себе!» Український споживач повинен усвідомити, що купуючи підробку, можна не тільки нашкодити своєму здоров'ю, а й своїми діями підтримати тіньовий бізнес і організовану злочинність, а від цього постраждають економіка країни, безпека, екологія, здоров'я та благополуччя кожного з нас. Прийшов час змін, і кожен з нас має займати активну позицію у боротьбі з підробками. Наше головне завдання — виховати в суспільстві нульову толерантність до придбання підробок і в результаті змінити свідомість споживачів на користь оригінальних товарів, перш за все, якісних українських товарів.

Досягнуті результати

За 8 років проведено понад 120 соціальних просвітницько-освітніх заходів не лише в столиці України, а і в інших великих містах (Львів, Одеса, Вінниця, Рівне, Хмельницький, Полтава, Харків). Участь у таких заходах взяли близько 60 тис. осіб, серед яких студенти, школярі, викладачі, вчені, журналісти, представники держорганів, бізнесу та широкої громадськості.

Головними подіями 2020 р. стали онлайн-марафон з нагоди 22‑ї річниці Всесвітнього дня боротьби з підробками, до участі у якому були запрошені 22 спікери з державного і приватного секторів та спеціальний гість — фронтмен українського гурту «Антитіла» Тарас Тополя, та відкриття другого філіалу стаціонарного «Музею підробок UAACP» на майданчику департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення Держмитслужби (ДСПКЗ). Музей був відкритий 5 листопада 2020 р., під час другого практичного семінару для посадових осіб митниці «Інтелектуальна власність: боротьба з контрафактними товарами», серед спікерів якого були і представники «Пахаренко і партнери». Відтепер майданчик музею буде використовуватись не тільки для популяризації знань про права інтелектуальної власності, але й для навчання посадових осіб підрозділів сприяння захисту прав інтелектуальної власності Держмитслужби з метою підвищення ефективності дій щодо недопущення контрафактних товарів на територію України.

Просвітницька діяльність компанії отримала визнання на міжнародному та національному рівнях. Але головне, що для команди «Пахаренко і партнери» це стало своєрідним хобі — кожен з нас бажає змінити світ навколо себе на краще, ми хочемо, щоб нас оточували оригінальні якісні товари та продукти. На нашу переконливу думку, гасло «Поважай себе — купуй оригінал!» має стати в ці безпрецедентні кризові часи єдино можливим вибором кожного українця.

Компанія має надію, що її соціальна активність дозволить виховати повагу до прав інтелектуальної власності в нашому суспільстві, сприятиме усвідомленню представниками бізнесу й громадськості важливості захисту цих прав та закликає колег приєднуватись до просвітницьких ініціатив.

Pakharenko.ua

uaacp.org

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати