Не секрет, що одним з надзвичайно важливих стратегічних ресурсів юридичних фірм, соціальної і політичної діяльності є їхня репутація, сформована у свідомості клієнта думка про достоїнства, недоліки юридичної фірми як соціального, політичного, економічного суб’єкта та його суспільна оцінка.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Репутація є своєрідним кредитом довіри, джерелом ставлення споживачів юридичних послуг до фірми – їх виробника. Адже інтереси та вимоги клієнта не обмежуються лише якістю або ціною послуги: вони стосуються також суспільного визнання, соціального обличчя фірми, підтверджених реальними справами перед громадськістю. Провідні фірми аналізують ці фактори і вкладають значні кошти в їх створення і підтримку, адже в умовах юридичного ринку репутація та інші нематеріальні активи складають значну частину комерційної вартості фірми.
Факторами, які забезпечують репутацію фірми, є корпоративна культура, сукупний досвід, досвід і стиль керівництва, способи ведення бізнесу, здатність залучати до співпраці талановитих фахівців, рівень інновації.
Найголовніше те, що від репутації залежить рівень доходів фірми, адже у ринковій економіці значну частину її комерційної ціни становлять нематеріальні активи – кваліфікація кадрів, спеціальні компетенції, авторитет на ринку, маркетингові прийоми, суспільний вплив тощо. З репутацією тісно пов’язаний імідж – цілеспрямовано сформований, наділений певними ціннісними характеристиками образ фірми з метою забезпечення його популярності, визнання авторитету в певному соціальному середовищі, суспільної значущості його діяльності тощо.
Формується імідж результатами діяльності фірми, а також умілим використанням інструментів PR задля емоційного впливу на певне середовище, стимулюванням позитивного ставлення до неї, готовністю взаємодіяти, відгукуватися на соціальні, економічні, політичні сигнали.
Імідж є історично, політично, економічно, соціально обумовленим і залежить від уявлень суспільства, окремих його спільнот щодо тих чи інших факторів. Він має об’єктивно-суб’єктивну природу. Це свідчить не лише про необхідність соціально значущої діяльності фірми, а й про важливість системного інформування суспільства про її зміст і результати. Інакше кажучи, країна має знати своїх героїв. «Юридична газета» вже неодноразово зупинялися на питаннях співвідношення адвокатської таємниці та взаємодії зі ЗМІ. На жаль, достукатися до юридичних фірм у цьому аспекті доволі складно, хоч деякі покращення не можна не констатувати.