28 January 2014, 11:49

Нові ринки для юридичної фірми: перспективи та умови успішності

Залучення клієнтів через нові ринки

Опубліковано в №03-04 (397-398)

Ринок юридичних послуг в Україні на сьогодні досяг піку конкурентності, оскільки постійно динамічно еволюціонує та розвивається. З кожним роком з’являються нові юридичні фірми, які активно набирають обертів та стають конкурентоспроможними на ринку України. А відтак і послуги, що надають юридичні фірми, сьогодні надзвичайно високої якості. Гравці ринку порівнюють сучасний юридичний бізнес з конкурсом краси, на якому всі юридичні фірми вишиковуються в шеренгу, а клієнти у ролі суворого журі обирають найкращих. Таким чином, щоразу юридичні компанії мають доводити, що саме вони є кращими в цьому вирі конкурентів, а це досить складно. У боротьбі за залучення клієнтів деякі фірми починають активно виходити на нові ринки та розширювати свою територію діяльності – як в Україні, так і за кордоном.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Юридичні компанії зазвичай сприймають новий ринок як джерело залучення клієнтів на інших, нових рівнях. Так, для когось новий ринок – це нова країна, нове місто, надання нових послуг, а для інших – напрямок нової практики, якою ця фірма чи особа ніколи раніше не займалася. Тож кожен по­своєму використовує нові ринки як джерело залучення нових клієнтів у свій бізнес.

Які ж існують способи залучення нових клієнтів за допомогою нових ринків, як вони працюють, яке «підводне каміння» може очікувати на юристів на обраному шляху – з цими та іншими питаннями спробували розібратися журналісти «Юридичної газети».

 

Вибір за вами!

Аналіз ринку свідчить про те, що є декілька способів залучення клієнтів на нових ринках. Перший спосіб не дуже затратний і передбачає помірне інвестування та мінімальні ризики. Як правило, відбувається він за принципом ad hoc, час від часу. Це можуть бути рекомендації існуючих клієнтів, колег, знайомих. Важливе значення при такому способі залучення клієнтів має участь у міжнародних професійних об’єднаннях (best friends alliances, networks), а також заходах, що відбуваються поза межами ринку, на якому працює компанія (за кордоном, в інших містах). Для залучення нових клієнтів у цей спосіб у юридичній фірмі на постійній основі має відбуватися систематичне напрацювання контактної бази за допомогою міжнародних заходів, форумів, асоціацій, різноманітних соціальних мереж.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати