12 вересня 2018, 18:46

Заборонити не можна залишити: дискусія про шкуродерні

Поціновувачі хутряних виробів можуть починати хвилюватися, адже питання заборони виробництва хутра та функціонування звіроферм переходить від закликів активістів до інтересу з боку правничої спільноти. 11 вересня 2011 р. Комітетом з природних ресурсів, природоохоронного та екологічного права Асоціації правників України спільно з кампанією ХутроOFF було проведено круглий стіл з метою обговорення можливості впровадження заборони виробництва хутра та функціонування звіроферм на законодавчому рівні.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


За заявою Британської модної ради цьогорічний London Fashion Week, що буде проходити 14-18 вересня, проводитиметься без використання хутра в будь-якому вигляді. Це, за словами Катерини Сороки, голови комітету АПУ з природних ресурсів, природоохоронного та екологічного права, радника DLA Piper Україна, пов’язано з етичним аспектом, оскільки європейські споживачі більше не готові терпіти жорстоке поводження з тваринами заради хутряних виробів.

41637658_513340919131363_2998857474439643136_n

Проте основним аргументом противників виробництва хутра є не гуманні ідеї, а саме неекологічність звіроферм. Раптова ж актуальність цієї теми для України пов’язана з тим, що наразі вже 13 країн прийняли заборону цього бізнесу. Якщо ж ця тенденція продовжиться і всі сусідні країни впровадять заборону, а Україна – ні, то, окрім осуду за недотримання європейських цінностей, наша країна ризикує стати Меккою для масового вбивства тварин задля шуб і дублянок.    

В підтвердження цього Павло Вишебаба, співзасновник ГО «Єдина Планета», координатор кампанії ХутроOFF, стверджує, що до України вже перемістилася нідерландська шкуродерня, що може бути початком їх масових переміщень до України. Відповідаючи на питання, чому ж це так погано, пан Вишебаба зазначив, що Світовий банк відносить виробництво хутра до п’ятірки найгірших виробництв з точки зору забруднення довкілля токсичними важкими металами. Окрім цього, він наголосив на тій проблемі, що у відходах тваринних ферм містяться віруси та бактерії, які можуть бути стійкими для антибіотиків і становити небезпеку для громадян України.

Звичайно, що таке поводження з тваринами не є гуманним. За статистичними даними, якщо розподілити кількість забитих тварин за рік на кожний день, то вийде, що кожного дня 1750 тварин в Україні вбивають заради хутра. Якщо до цього додати жорсткі умови утримання цих тварин, то картина буде зовсім невтішною.

41533863_248677612391767_4312335533859667968_n

Антон Вакуленко, Голова ГО «Єдина Планета», вказав, що, за даними дослідження нідерландської організації, екологічний слід повного циклу виробництва хутра, включаючи харчування утримання, вивезення екскрементів, забій, вивезення і т.д., порівняно з виробництвом інших в тому числі синтетичних матеріалів був лідером по неекологічності по 17 показникам (усього 18). Окрім цього, при виробництві хутра масово порушуються права людини щодо небезпечних умов праці, що також не є аргументом за залишення шкуродерень в Україні.

Водночас начальник Управління охорони біорізноманіття та біобезпеки при Міністерстві екології та природних ресурсів України Ганна Богданович визнала, що проблема є і відсутність її вирішення призведе до погіршення ситуації. «Сьогодні це нас не стосується, бо наче це далеко, але буде болюче питання майбутнього для наступних поколінь», – зазначила вона. За її словами, підходячи до цього питання ближче, стає зрозуміло, що це дуже потужна сфера, припинення діяльності якої передбачає вирішення багатьох проблем.

З цим погодився і представник Міністерства аграрної політики та продовольства України, наголошуючи, що одномоментна заборона неможлива і потрібен перехідний період до 2025 р. Заступник гендиректора зоопарку Сергія Харків наголосив, що яким би цей бізнес не був, падіння виробництва хутра призведе до падіння економіки, тому тут потрібно дійсно продумати оптимальну стратегію і діяти, виходячи з інтересів суспільства.

41546093_484257248644499_1452367809894940672_n

Нагадаємо також, що на сайті електронних петицій ВРУ триває збір підписів стосовно заборони виробництва хутра в Україні, тож приєднуйтесь, якщо ця тема для Вас не є байдужою.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати