21 грудня 2018, 14:25

Репатріація прибутку з України: основні тенденції та перспективи

20 грудня компанія KPMG в Україні разом із Українською асоціацією Шовкового шляху «Silk Link» провели семінар «Репатріація прибутку з України».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


48421377_645423902541677_2119343718061309952_n

На початку заходу з вітальними словами виступили Сергій Попов, партнер, керівник відділу юридичного й податкового консультування KPMG в Україні, та Сергій Кукса, директор проектного офісу «Silk Link».

У першому блоці Катерина Гамрецька, менеджер, та Андрій Бузницький, старший консультант відділу юридичного й податкового консультування, висвітлили варіанти репатріації прибутку в залежності від форми присутності в Україні. Так, експерти виділили такі варіанти:

- виплата дивідендів;

- виплата відсотків;

- роялті;

- оплата внутрішньогрупових послуг;

- виплата орендних платежів.

Антон Керімов-Вараницький, менеджер відділу юридичного й податкового консультування, розповів про оподаткування доходів нерезидента з джерелом їх походження на території України, а також про порядок застосування Конвенції про уникнення подвійного оподаткування з Китаєм.

За його словами, загальна ставка податку на доходи нерезидента становить 15%, а об’єктами оподаткування є виплати у вигляді дивідендів, роялті, доходів від відчуження часток/акцій та деякі інші види витрат. Українська компанія є податковим агентом китайської.

Водночас знизити загальну ставку можна при застосуванні Конвенції. Для цього необхідно виконати дві умови:

- китайська компанія має отримати довідку, що посвідчує податкову резидентність у своїх податкових органах;

- компанія має бути бенефіціаром отримуваних доходів.

Внаслідок застосування Конвенції можна:

- знизити ставку оподаткування дивідендів до 5%, якщо китайська компанія володіє більш, ніж 25% української  компанії, або до 10% в усіх інших випадках;

- відсотки та роялті оподатковуються за єдиною ставкою у 10% (без винятків);

- доходи від відчуження акцій оподатковуються за ставкою 15%, якщо вартість української компанії більш, ніж на 50% складається з нерухомості, розташованої в Україні. Якщо ж вартість формується не за рахунок такої нерухомості, то Конвенція дозволяє ставку 0%, якщо відчужується частка не більше 25%, або 15% в інших випадках.

49148002_2233348686699604_789090693204148224_n

Крім цього, старший юрист KPMG Law Ukraine відділу юридичного й податкового консультування Олександр Руденко розкрив найважливіші аспекти валютних обмежень. За загальним правилом всі розрахунки в Україні здійснюються в національній валюті – гривні. Окремі операції – у валюті на вибір клієнта:

- здійснення іноземних інвестицій;

- банківські й фінансові послуги;

- фінансові операції небанківських фінустанов, Укрпошти;

- інші операції, визначені НБУ.

З 2014 р. були введені деякі валютні обмеження, які діють і дотепер:

- заборона на проведення зарахування зустрічних вимог на суму валютної виручки;

- обов’язковий продаж валютної виручки у розмірі 50%;

- встановлення граничного строку розрахунків за ЗЕД – 180 днів (у випадку порушення – 0.3% неотриманої суми за кожен день прострочки);

- дозволи й ліміти на валютні операції.

Проте підхід до даного питання змінюється, і регулювання валютних операцій лібералізується з вступом у силу Закону України «Про валюту й валютні операції».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати