28 березня 2016, 18:28

П’ята двадцятка

Опубліковано в №13 (511)

Вища кваліфікаційна комісія суддів України продовжує первинне кваліфікаційне оцінювання володільців мантій, розпочате з ініціативи законодавця. Нагадаємо, що для проходження цієї процедури були визначені перші 100 служителів Феміди, у яких сплинув 5-річний строк повноважень. Суддівська сотня була розбита на 5 підгруп по 20 осіб, і ось 23.03.2016 р. до будівлі Комісії прибули представники останньої п’ятої двадцятки для складання письмової та усної частин іспиту.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


ВККС2

Як повідомили «ЮГ» у Комісії, до двадцятки потрапили:

-          суддя Комінтернівського районного суду Одеської області Віталій Барвенко;

-          суддя Нововолинського міського суду Волинської області Андрій Василюк;

-          суддя Вільшанського районного суду Кіровоградської області Віталій Галицький; 

-          суддя Московського районного суду міста Харкова Алевтина Задорожна;

-          суддя Приморського районного суду міста Одеси Віталій Івченко;

-          суддя Пустомитівського районного суду Львівської області Ірина Мельничук; 

-          суддя Народицького районного суду Житомирської області Ірина Піщуліна; 

-          суддя Шполянського районного суду Черкаської області Надія Побережна;

-          суддя Карлівського районного суду Полтавської області Михайло Попов;

-          суддя Самарського районного суду міста Дніпропетровська Оксана Поштаренко; 

-          суддя Кривоозерського районного суду Миколаївської області Олена Репушевська; суддя Жовтневого районного суду міста Харкова Сергій Рубіжний;

-          суддя Комсомольського районного суду міста Херсона Леонід Скрипнік;

-          суддя Заводського районного суду міста Миколаєва Зінаїда Сухаревич;

-          суддя Деснянського районного суду міста Києва Наталія Тарасенко;

-          суддя Новопсковського районного суду Луганської області Андрій Чалий;

-          суддя Подільського районного суду міста Києва Вікторія Швиденко;

-          суддя Приморського районного суду міста Маріуполя Донецької області Олексій Шишилін;

-          суддя Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська Дмитро Яковлев.

Також для складання іспиту прибула до ВККСУ і одна з одіозних «суддів Майдану» – законниця з Печерського районного суду міста Києва Оксана Царевич.

ВССК3

Її поява викликала справжній ажіотаж серед присутніх спостерігачів, які тривалий час обговорювали її одяг, зачіску та старанність, з якою володарка мантії виконувала письмове завдання. Прикметним виявилось те, що жоден зі спостерігачів з-поміж громадськості не мав сумніву у тому, що суддя Царевич достойно впорається з письмовим та усним завданням, адже вона дійсно є професійним та фаховим юристом.

Як і годиться, екзамен розпочався з інструктування, яке члени Комісії провели для прибулих служителів Феміди. Зокрема, йшлося про заборону індивідуалізації письмової роботи інакше, ніш шляхом наклеювання спеціальної наліпки зі штрих-кодом, про негативні наслідки списування та про те, що результат екзамену жодним чином не можна буде розцінювати як остаточний вердикт, адже оцінюватимуть законників у ВККСУ, виходячи із загальної сукупності відомостей.

Далі суддям надали можливість переконатися у тому, що завдання не повторюються, роздали наліпки та запропонували приступити до виконання завдань. На все про все законникам виділили 2 години часу. Однак більшість з них, у тому числі й суддя Царевич, завершили виконання раніше.

У перерві між письмовою та усною частинами екзамену журналісти поспілкувалися з головою ВККСУ Сергієм Козьяковим. Він розповів про те, що з 4-х попередніх двадцяток не змогли пройти процедуру близько 20 володільців мантій. Ті, хто мав складнощі з виконанням письмового чи усного завдання або інші проблеми, що можуть бути усунуті, були направлені для перепідготовки до Національної школи суддів України. В оцінюванні ж інших законників ВККСУ оголосила перерву, для того щоб ретельніше дослідити суддівські досьє. Також було перервано оцінювання служителів Феміди, стосовно яких відкрито кримінальні провадження, до закриття проваджень або винесення щодо них судових вироків. Незважаючи на це, С. Козьяков переконаний, що більшість суддів мають належні знання, кваліфікацію, дотримуються правил суддівської етики та здатні якісно виконувати свою роботу.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати