11 серпня 2015, 15:55

«Нові правила гри: чесний бізнес – чесна сплата податків», – Роман Насіров

Опубліковано в №31 (477)

Державна фіскальна служба активно створює умови для покращення бізнес-клімату в країні та бореться з тіньовою економікою, яка щомісяця забирала з бюджету близько 3 млрд грн. Про це Голова Державної фіскальної служби Роман Насіров повідомив на прес-конференції: «Фіскальна служба України: що зроблено і чого чекати», що відбулася у Києві 06.08.2015.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


IMG_7075 - копия

Так, за словами очільника відомства, тіньова економіка в Україні щомісяця забирала з бюджету щонайменше близько 3 млрд грн. До того ж були спроби виводити по 8-10 млрд з бюджету щомісяця. «Тіньова економіка, на нашу думку, як мінімум кожен місяць забирала з бюджету близько 3 млрд грн. Спроби були по 8-10 млрд грн. Це 3 млрд від реального бізнесу, а ще це просто гроші, які люди намагалися вкрасти просто з повітря у держави. Цього більше не повинно бути», – наголосив він.

Крім того, як було зазначено на прес-конференції, за останні три місяці органами Державної фіскальної служби виявлено та заарештовано підакцизних товарів на суму 600 млн грн. Також органами служби ліквідовано 19 конвертаційних центрів та заарештовано низку нафтобаз, де зберігався нелегальний бензин. «За попередніми підрахунками 20% палива, які ми з вами можемо купувати на автозаправних станціях, були імпортовані нелегально. Не був сплачений ані акциз, ані податок на додану вартість», – зазначив Роман Насіров.

«Укрнафта» в боргах

За словами чиновника, за сім місяців Державна фіскальна служба зібрала 259 млрд грн податків, що на 13,5 млрд грн більше, ніж планові показники. «За сім місяців цього року Державна фіскальна служба зібрала 259 млрд грн. Ми  майже на 13,5 млрд грн перевиконали офіційні цифри, які були доведені Міністерством фінансів. Це ті гроші, які зараз є в казначействі, які створюють ту саму «подушку» для Міністерства фінансів, держави», – сказав Насіров.

За його словами, перевиконання було досягнуто «не за рахунок переплат, не за рахунок того, що з бізнесу витягували якісь кошти». Роман Насіров також додав, що суми переплат з податків тільки у липні зменшилися на 4,9 млрд грн. «Це величезна сума. Загальна сума переплат до держбюджету на 1 серпня становила 34 млрд грн», – зазначив він. Найбільші переплати з податку на додану вартість – 23 млрд грн, з акцизного податку - 4 млрд грн. Загалом, за словами Насірова, за останні три місяці ДФС зменшила кількість переплат на 9,5 млрд грн.

Однією із основних проблем відомства Роман Насіров називає заборгованість компанії «Укрнафта» перед державою, яка станом на 01.08.2015 становить 9,6 млрд грн. «Основна проблема, а проблем у нас багато, – це компанія «Укрнафта». Це політична проблема у нашій країні. Бо тільки «Укрнафта» станом на 1 серпня цього року заборгувала 9,6 млрд грн. Це критична сума. Тут нам потрібна допомога керівництва держави, правоохоронних органів та судів, оскільки коли ми подаємо до суду на компанію «Укрнафта», навіть якщо ми виграємо першу інстанцію, – то з якоїсь причини ми завжди програємо в другій інстанції. Це залишається тією проблемою, в якій нам потрібна допомога», – констатував чиновник.

Порушуючи кадрового питання, пан Насіров наголосив, що усі співробітники, репутація, досвід та робота яких викликали сумніви, були звільнені зі своїх посад. «Ми замінили дуже багато співробітників, до яких у нас були питання. За три місяці ми звільнили 1 386 працівників. Можна порахувати, скільки людей на день ми звільняли. Зокрема були звільнені 263 керівників з податкового напряму, 75 співробітників податкової міліції, 60% керівників митниць. На деяких митницях, таких, як Закарпатська, відсторонено все керівництво і триває заміна решти персоналу. Натомість, за цей час, були призначені 394 нових працівники», – зазначив він.

Слід зазначити, що під час конференції Голова ДФС анонсував створення центрів аудиту в Україні. «По всій країні, і ми починаємо з міста Києва, Київської області, Одеської області, ми створюємо центри аудиту. Тобто ми забираємо аудиторів з районів, і в кожній області, в місті Києві, будуть окремі центри аудиту. За рахунок цього ми зможемо і зменшити кількість аудиторів, і покращити їхню роботу», – повідомив Насіров. За його словами, цей процес завершиться до кінця року.

ДФС – не карна служба

Загалом пан Насіров зазначає, що три місяці, протягом яких він перебуває на посаді голови ДФС, були вкрай нелегкими. «Я працював на іншій державній службі, у Верховній Раді, але це дуже важка робота. Питання, які ставляться перед відомством в такий нелегкий для України час, дуже нелегко вирішити, це реально важке завдання», – каже він.

До того ж пан Насіров наголошує, що наразі не варто сприймати ДФС, як карну службу, як це було раніше. Співробітники відомства докладають максимум зусиль, щоб стати реальною дієвою сервісною службою. «Я впевнений, що це вже бачать платники податків. Ми допомагаємо багатьом з них і реальному сектору бізнесу. Вже є перші результати. Справа в тім, що умови встановлюються однакові для всіх. Створюються умови для покращення бізнес-клімату і можливості сплати податків, можливості спілкування з податковими органами. Все це створюється для того, щоб конкуренція була за рахунок прозорих механізмів, а не за рахунок використання тіньових схем», – зазначив очільник ДФС.

Роман Насіров також зазначає, що сьогодні вкрай гостро стоїть питання культури сплати податків. «У нас залишається велика проблема: культура сплати податків. Не хочеться казати про всіх, але представники бізнесу, платники податків, не звикли сплачувати податки. Вони намагаються шукати якісь ходи, чекають доки зміниться ситуація і все буде як раніше. Як раніше вже більше не буде. Ми остаточно змінюємо всі правила гри, які існували раніше. Нові правила гри: чесний бізнес – чесна сплата податків», – резюмував голова ДФС.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати