ЮФ «Астерс» спільно з Американсько-Українською Діловою Радою в рамках проекту АртАстерс провела презентацію виставки відомого українського художника Олексія Анда, який популяризує «асоціативний символізм» як особливу філософію та стиль у мистецтві.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
За словами старшого партнера Астерс Армена Хачатуряна, які пролунали під час урочистої церемонії відкриття виставки, стиль художника кидає виклик стереотипам: «В рамках проекту АртАстерс, що відзначається дуже селективним підходом до візуального мистецтва, нам особливо приємно представляти виставку робіт Олексія Анда, які залишили виразний слід на широкому мистецькому просторі України. Цей митець відрізняється в усьому: його стиль охоплює різні техніки, матеріали та символи, його творчість завжди містить певне послання, але ніколи – висновки. Мистецький девіз Олексія – використовувати три крапки замість крапки. Такий незавершений підхід до сприйняття реальності, схоже, є найбільш доречним відображенням життя, що кидає виклик стереотипам і провокує діалектичне когнітивне мислення. Зрештою, це єдиний шлях до істинного самоусвідомлення, що знаходиться поза рамками часу, а тому є вельми актуальним».
Важливість проекту також прокоментував президент Американсько-Української Ділової Ради (USUBC) Морган Вільямс. На його переконання, цей АртАстерс потрібен Україні, адже він зможе надихнути бізнес на нові рішення. «Такий проект як АртАстерс є вкрай необхідним для України, адже ця ініціатива має дуже особливу місію – презентувати українське мистецтво представникам ділових кіл у якості духовної та творчої основи для створення надихаючих бізнес-рішень і спілкування між собою. У своїх дивовижних роботах Олексій Анд відхиляється від традиційних мистецьких стандартів. Цей метод може стати у нагоді всім нам у власному житті», – стверджує пан Вільямс.
Олексій Анд визначає своє мистецтво як можливість глядача створювати власні асоціації, що незатьмарені чужими шаблонами та стереотипами: «Лише частина представлених на виставці робіт виконана в стилі асоціативного символізму. Суть в тому, що це поєднання живопису та інсталяції. Однак картина, якщо прибрати від неї інсталяцію, зможе існувати окремо від неї. Це мій новаторський підхід, за якого асоціативний символізм відрізняється від символізму в цілому тим, що я не використовую шаблонні, заангажовані символи, які сприймаються всіма однаково. Я просто беру предмети, а глядач вже сприймає їх в конгломераті з полотном, назвою, своїм світобаченням і, таким чином, формує власні асоціації».
АртАстерс – це заснований у 2009 році проект з корпоративної соціальної відповідальності Астерс, покликаний підтримувати, пропагувати та популяризувати сучасне українське мистецтво, надаючи можливості художникам експонувати роботи в корпоративній галереї Астерс для клієнтів і гостей фірми, а також для її спі