Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Сучасна юриспруденція стає однією з професій, які концентруються на технологіях та обробці великих обсягів даних, що дозволяє юристам бути більш ефективними й корисними для клієнтів. Чому юристи вкладають сьогодні в інновації? Які технології потрібні сучасному юрбізнесу? Чого чекає від юридичної фірми покоління Y? Яким буде майбутнє юриспруденції? На ці та інші питання шукали відповідь учасники міжнародної конференції Legal Tech Kyiv 2016.
Спікери конференції – авторитетні ментори у сфері юридичного бізнесу й індустрії інновацій, розробники кращих рішень для юридичних компаній, ознайомили присутніх з поняттям смартконтрактів (bit-Юриспруденція), хмарним правозахистом без держав та корпорацій, CROWDLEGAL (платформа для peer-2-peer юриспруденції), автоматизацією роботи з юридичними документами в Maitreya, роботою SMART офіс, впливом Legal Tech на майбутнє професії юриста та ін.
Коментарі
Антон Вашкевич, керуючий партнер ЮК «Сімплоер»
З розвитком автоматизації правовідносин почне змінюватися судова професія: зменшиться кількість рутинних спорів (які все більше будуть вирішуватися автоматично) та залучених до них юристів, з'являться судові експерти з машинозчитуваних документів; зменшиться потреба в нотаріусах та юристах, які працюють з типовими питаннями. Юристи остаточно перестануть бути внутрішніми консультантами. Від них чекатимуть готових бізнес-рішень і прийняття на себе великих ризиків за такі рішення. Бізнес у будь-який момент зможе побачити повну та наочну оцифровану інформацію про всі ймовірні ризики, бізнес-наслідки, сценарії можливих дій.
Рутина буде максимально автоматизована або передана на аутсорсинг. Основна робота юриста полягатиме у чистій експертизі та управлінні ризиками.
Істотно активніше будуть використовуватися IT-платформи для комплексного управління проектами, процесами, ризиками, знаннями, персоналом, документами.
Дмитро Александров, керуючий партнер Міжнародної юридичної компанії «Александров та партнери»
Торкаючись питання автоматизації, зазначу, що ринок, на мою думку, зараз дійшов тієї точки, коли це питання стоїть для усіх компаній дуже гостро. Насправді, це дуже важливо не лише для великої юридичної компанії. Для компаній, де працюють 10-20 людей, це також цілком прийнятно. Однак тут гостро стоїть питання у тому, що дуже важко своїм співробітникам імплантувати у свідомість якусь нову модель поведінки або якусь інформацію про те, що відтепер вони повинні працювати по-іншому. Приміром, у своїй компанії в цьому році я мусив змінити 50% співробітників для того, щоб почати втілювати інновації та працювати по-новому з тими речами, з якими вони раніше не працювали.
Олег Вдовичен, керуючий партнер АО «Вдовичен та партнери»
Рік тому ми заснували компанію, і мені довелося звільнити 50% співробітників, після того як через втілення нових технологій частина співробітників виявилися не готовими до цього. Вони не проти розвиватися, бути сучасними, але коли справа доходить до практики – починається супротив. Це досить складно.