10 березня 2016, 13:04

Химерне житло: як вберегтися від житлових афер?

Опубліковано в №11 (509)

За даними Міжвідомчого центру моніторингу забудов міста, метою якого є виявлення та запобігання фактам самочинного будівництва у столиці, у Києві виявлено більше як 300 незаконних будівельних майданчиків. Про це повідомив голова постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування Олександр Міщенко під час прес-конференції: «Незаконні забудови: як вберегтися від житлових афер», організованої Київською міською радою.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


«На сьогодні ми маємо проблему з незаконною забудовою Києва. У столиці працює Міжвідомчий центр моніторингу забудов міста Київ, метою якого є виявлення та реагування, запобігання фактів самочинного будівництва у Києві. За даними цього центру, у столиці здійснюється містобудівна діяльність приблизно на 2 тис. будівельних майданчиків. При цьому більше ніж 300 будівельних майданчиків і будівель, які зараз будуються, є незаконними», – зазначив пан Міщенко.

За словами чиновника, основною причиною виникнення незаконних забудов є порушення забудовником чинного законодавства. Сюди входять проведення будівельних робіт без встановленого дозволу або без належного затвердженого проекту; проведення будівельних робіт з істотними відхиленнями від проекту або з грубим порушенням основних будівельних норм і правил; будівництво на земельній ділянці, що не була відведена для цих цілей. При цьому пан Міщенко наводить приклад, коли за документами земельна ділянка була виділена для забудови, приміром, спортивної чи художньої школи у два поверхи, а забудовник зводить багатоповерхівку.

Ще однією проблемою у цій сфері Олександр Міщенко називає декларативний принцип для отримання документів на будівництво. Такі документи видає орган, який зовсім не підпорядкований київській міській владі. Втім, за словами доповідача, сьогодні створено всі умови, а також є рішення Київської міської ради та розпорядження глави міста Володимира Кличка, для створення у столиці підпорядкованого місцевій владі органу, який буде контролювати всю забудову у Києві.

За словами чиновника, тут необхідна тісна співпраця з правоохоронними органами щодо зупинення незаконних забудов. «Всі ми знаємо, що коли поліція приїжджає на скандальний будівельний майданчик, вона лише розводить руками та намагається примирити сторони. Більше нічого правоохоронці не можуть зробити», – каже пан Міщенко.

Ретельно перевіряйте!

При цьому чиновник наголошує, що кожна людина, яка хоче інвестувати свої гроші в житло у Києві, повинна повністю вивчити всю документацію того чи іншого забудовника, а також звернутися до міської влади, щоб впевнитись у законності забудови. «Для того, щоб громадянам вберегтись від вкладання коштів у незаконне будівництво, насамперед, необхідно перевірити у забудовника документи та звернутися до органу виконавчої влади щодо підтвердження чи спростування отриманої від забудовника інформації», – зазначив пан Міщенко. За його словами, на сьогодні знаходиться у відкритому доступі інформація Служби містобудівного кадастру Департаменту містобудування та архітектури, де зацікавлена особа може отримати інформацію, чи надавалися Департаментом вихідні дані проектування. У відкритому доступі також є Центр моніторингу забудов міста Києва, де можна в режимі онлайн уточнити, чи не потрапляє об’єкт до переліку самочинного будівництва.

У свою чергу, член постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування Владислав Михайленко каже, що основні проблеми тут виникають через те, що функції міської влади законодавчо зводяться до двох простих кроків: виділення земельної ділянки й видача містобудівних вимог та обмежень щодо цієї земельної ділянки (тобто видача технічних умов для будівництва). Далі забудовник звертається до органів державної влади, які надають дозвіл на початок будівельних, підготовчих робіт, коригують проектну документацію.

«Введення в експлуатацію об’єкту, реєстрація майнових прав – все це повноваження державної влади. Втім, не зважаючи на всі ці проблеми, міська влада максимально вживає заходів щодо боротьби з незаконними забудовами, щодо вирішення конфліктів на скандальних забудовах. Ми підходимо до цього питання глобально. Наразі створено реєстр скандальних та незаконних забудов. Кожен киянин, зайшовши в містобудівний кадастр може подивитися законні, легітимні забудови, забудови, за якими ще ведеться обстеження, скандальні забудови або забудови незаконні, на які не отримано містобудівної документації», – резюмував пан Михайленко.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати