16 квітня 2013, 9:54

Фармацевтичне право в Україні: дискусійні питання

ІІІ Щорічний форум з фармацевтичного права

Опубліковано в №16 (358)

ІІІ Щорічний форум з фармацевтичного права зібрав понад 100 юристів, які практикують в сфері фармацевтичного права, юрисконсультів фармацевтичних компаній, а також керівників та менеджерів спеціалізованих фірм для обговорення останніх змін e законодавстві та інших найгостріших і дискусійних питань галузі. Зокрема, учасники Форуму обговорили регуляторні питання забезпечення якості ліків на українському ринку, практичні аспекти антимонопольного регулювання фармацевтичного ринку та захисту інтелектуальної власності, вплив реклами на розвиток фармацевтичної галузі, податкові та митні аспекти функціонування фармацевтичних компаній в Україні.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


 

Патенти на кордоні

Однією з найцікавіших виявилася доповідь Олександра Мамуні, партнера ЮФ «Василь Кісіль і Партнери» на тему «Захист фармацевтичних патентів на митному кордоні України: нові можливості та виклики». За словами пана Мамуні, актуальність обраної теми зумовлена набранням чинності новим Митним кодексом України, який передбачає можливість внесення винаходів та корисних моделей до митного реєстру об’єктів права інтелектуальної власності, що дозволяє ефективно захищати патентні права інноваційних фармацевтичних компаній.

Як було відзначено, основними учасниками правовідносин щодо припинення порушень патентних прав на кордоні є власники патентних прав, митні органи, особи, що ввозять (вивозять) на митну територію України товари, суди та інші органи державної влади. Митними органами є: Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері державної митної справи, спеціалізовані митні органи, митниці та митні пости.

Митні процедури щодо товарів, які містять об’єкти патентних прав: митний контроль та митне оформлення товарів, виявлення порушення патентних прав, призупинення митного оформлення товарів (виконання рішення суду, знищення товарів за спрощеною процедурою, продовження митного оформлення товарів).

При виявленні ознак порушення патентних прав митні органи призупиняють митне оформлення товарів на підставі даних митного реєстру об’єктів права інтелектуальної власності, інших доступних даних або ж за власною ініціативою.

До об’єктів патентних прав, що можуть бути внесені до митного реєстру, відносяться винаходи та корисні моделі. Об’єктом винаходу (корисної моделі) може бути: продукт (пристрій, речовина, штам мікроорганізму, культура клітин рослини і тварини тощо), процес (спосіб), а також нове застосування відомого продукту чи процесу.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати