07 вересня 2015, 15:46

До ХІІІ з’їзду суддів готові!

Опубліковано в №35-36 (481-482)

Питання порядку та методології кваліфікаційного оцінювання суддівського корпусу сьогодні активно обговорюються юридичною спільнотою на усіх рівнях. Так, відкриваючи чергове засідання Ради суддів України, Голова Ради суддів України Валентина Сімоненко зазначила, що питання кваліфікаційного оцінювання суддів сьогодні принципове для суддівської спільноти. «Ми повинні ретельно обговорити практично кожен пункт положення і кожне речення, бо за цими документами стоїть не тільки професійна діяльність суддів, а й якісне функціонування суддівської системи як такої», – наголосила пані Сімоненко. До того ж Голова Ради суддів України переконана, що від ефективної роботи суддівського самоврядування, а Рада суддів України якраз і є найвищим органом суддівського самоврядування, залежить й ефективність діяльності судової системи загалом. Тому, на думку Валентини Сімоненко, саме рішення, які приймаються під час засідань, повинні бути своєрідною дорожньою картою в роботі і в суспільній поведінці для кожного українського судді, незалежно від того в суді якої інстанції він працює.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Відповідно до Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд» кваліфікаційне оцінювання суддів буде проводити Вища кваліфікаційна комісія суддів України.  Згідно з документом, основними критеріями кваліфікаційного оцінювання судді є: професійна, особиста та соціальна компетентність; здатність підвищувати свій фаховий рівень та здійснювати правосуддя у суді відповідного рівня; відповідність судді етичним та антикорупційним критеріям.

Члени Ради суддів України проаналізували визначені законом кваліфікаційні вимоги до суддів, висловились щодо найбільш прийнятних методів їх оцінювання, а також обговорили виклики і ймовірні ризики, пов’язані з кваліфікаційним оцінюванням суддів. Так, розглянувши питання погодження Порядку та методології кваліфікаційного оцінювання суддів, Рада суддів України прийняла рішення внести деякі зауваження до документа. Серед іншого, члени Ради суддів України проголосували за те, що програми іспитів повинні розроблятися з урахуванням рівня і спеціалізації суду і суддів. Також членами Ради суддів України було змінено етапи первинного кваліфікаційного оцінювання. Згідно з рішенням органу, першим проводиться дослідження суддівського досьє та співбесіда. У випадку, якщо за результатами такого дослідження, буде недостатньо даних для визначення, чи може суддя здійснювати правосуддя, ВККС призначить кваліфікаційний іспит, який складається з анонімного письмового тестування та виконання практичного завдання. До того ж анонімне письмове тестування проводитиметься з урахуванням спеціалізації суду і суді. Водночас Рада не підтримала пропозиції Григорія Олейникова, щодо того, що первинному оцінюванню не підлягають судді, які працюють та мають почесне звання «Заслужений юрист України», кандидати та доктори юридичних наук тощо.

Крім того, Рада суддів України також затвердила план організаційних заходів підготовки та проведення ХІІІ з’їзду суддів України, яким передбачено, зокрема, підготовку та випуск поліграфічної продукції для делегатів та учасників, проведення процедури закупівлі послуг щодо організації та забезпечення проведення з’їзду, забезпечення з’їзду необхідними інвентарем для організації таємного голосування, а його робочих органів – комп’ютерною, ксерокопіювальною, офісною оргтехнікою, канцелярськими товарами та іншими засобами для роботи.

Нагадаємо, що ХІІІ з’їзд суддів відбудеться 24-25 вересня у приміщенні Міжнародного центру культури і мистецтв (Жовтневий палац). Під час з’їзду планується розглянути питання функціонування судової влади України в умовах судової реформи, а також внести зміни до Регламенту з’їзду суддів України, до Положення про Раду суддів України, заслухати звіт Ради суддів України про виконання завдань органів суддівського самоврядування, інформацію Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Державної судової адміністрації України про їхню діяльність. Крім того, на з’їзді буде обрано суддів Конституційного Суду України, членів Ради суддів України та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Попередньо в роботі з’їзду братимуть участь понад чотирьохсот делегатів, запрошені представники центральних органів державної влади, народні депутати, науковці, представники міжнародних організацій та інші високоповажні гості.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати