18 квітня 2023, 11:41

Справжній адвокат повинен думати не про дохід, а про те, чи в змозі він допомогти клієнту

Єгор Желтухін
Єгор Желтухін «АО LegUnit» керуючий партнер, засновник
Дмитро Клос
Дмитро Клос «АО LegUnit» керуючий партнер, засновник

Про те, чи важко починати свій профільний бізнес юристам під час війни та які цінності супроводжують роботу молодих адвокатських об’єднань, ЮГ розповіли засновники та керуючі партнери АО LegUnit Дмитро Клос і Єгор Желтухін.

TS3A6298

— Чому в досить непрості часи ви вирішили заснувати адвокатське об’єднання?

Д.: Спілкуючись як товариші та колеги, разом вирішили, що маємо досить досвіду й амбіцій, щоб допомагати людям, які потребують юридичної підтримки. Часи й справді є складними для всіх — особливо для людей, які ще мають якісь життєві проблеми, що потребують юридичного захисту. Тому, обʼєднавши зусилля та поставивши інтереси людей вище за свої, ми наважилися на цей непростий крок. Звичайно, прибуток має значення, але гроші — це не найголовніше в житті. Справжній адвокат передусім повинен думати не про дохід, а про те, чи в змозі він допомогти клієнту.

— Враховуючи ситуацію в країні, як вдається знаходити клієнтів, триматися на плаву?

Д.: Так, це питання бентежить багатьох адвокатів. Насамперед до нас звертаються наші друзі, знайомі, знайомі знайомих — так потрохи клієнтська база зростає, зважаючи на те, що ми не програли жодної справи. Також ми використовуємо соціальні мережі для просування наших послуг і пошуку нових клієнтів. 

Є.: Крім того, ми з Дмитром перед Новим роком пройшли конкурс, щоб потрапити до лав адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу. Але для нас це більше про соціальний внесок, данину суспільству, ніж про гроші. 

— Чи берете ви особисто та ваша компанія участь у підтримці наших військових?

Д.: Як і всі, за можливості, намагаємося донатити. Крім того, ми періодично проводимо акції, спрямовані на безоплатну юридичну допомогу військовим і їх родинам. Маємо низку подяк від державних підприємств, що займаються обороноздатністю України, за вагомий матеріальний внесок у спільну перемогу. 

Є.: Від початку повномасштабного вторгнення ми не виїжджали за кордон і намагалися працювати в Україні. Ба більше, Дмитро, наприклад, служив у лавах тероборони в Києві з початку російської агресії. 

— Дмитре, чим ви займалися до того, як стали адвокатом?

Д.: Моя кар’єра почалася ще у 2012 році з роботи в одному з центральних районних судів Києва. Пропрацювавши понад 8 років у суді, я продовжив кар’єру в органах прокуратури. Здобувши певний професійний і життєвий досвід, пішов в адвокатуру. Знайшовши однодумця в особі Єгора, ми створили LegUnit. 

— Єгоре, що передувало вашому шляху до адвокатури?

Є.: Я почав працювати юрисконсультом на одному з приватних підприємств. В якийсь момент навіть склав іспит, отримав ліцензію і став арбітражним керуючим. Надалі, пішовши з практичної юриспруденції, я став профільним журналістом, працював у юридичній журналістиці. Та все-таки згодом знову вирішив повернутися до основної професії — юриста. 

— Як ви вибудовуєте комунікацію з потенційними та наявними клієнтами?

Є.: Домовившись про зустріч із потенційним клієнтом, ми його вислуховуємо, вивчаємо документи, оскільки люди не завжди правильно можуть оцінити ситуацію. Саме вивчивши документи, ми даємо юридичну оцінку ситуації та її перспективам.  

Д.: Далі, в разі можливості допомогти, підписуємо договір. Не хочемо хвалитися, але на цей момент у нас немає жодної програної справи, як і жодного незадоволеного клієнта. 

— Єгоре, Дмитре, якою категорією справ хто з вас займається?

Є.: Я спеціалізуюся на цивільних, господарських та адміністративних питаннях. Однак найбільше мені подобаються спори, що виникають із сімейних правовідносин, бо це про людей, а не про гроші. Хоча емоційно це дуже важка категорія. У таких справах не завжди перемагає той, хто виграв суд. І навпаки — можливо, ви програли в суді, але водночас залишилися людиною. Це важливіше, як на мене.  

Д.: Моя спеціалізація — це кримінальний процес як на етапі досудового слідства, так і під час судового провадження. Крім того, я також спеціалізуюся на справах про адміністративні правопорушення. Специфіка вказаних категорій справ у тому, щоб захищати людей і бізнес від посягань силових структур, рейдерських захоплень, незаконних обшуків і будь-якого тиску як на бізнес, так і окремих людей. Також я здійснюю захист інтересів потерпілих, оскільки в кримінальному кодексі є не тільки підозрювані та обвинувачені. Не завжди особа, яка в чомусь обвинувачується, є винною. Наразі в Україні зростає кількість виправдувальних вироків, а про кількість закритих кримінальних проваджень під час досудового розслідування я взагалі мовчу. 

— Яким ви бачите ідеальний розвиток LegUnit?

Д.: Для мене ідеальний розвиток — це тисячі задоволених клієнтів, відкриття філіалів як в Україні, так і за кордоном, сотні виправдувальних вироків.  

Є.: Зробити свій внесок у перемогу права над формалізмом, бути дотичними до формування судової практики та, звісно, щедрі клієнти, які допоможуть із відкриттям філіалів (посміхається — прим. ред).

— Як ви можете охарактеризувати роботу компанії одним реченням або словом? 

Є.: Синергія та стрімкий розвиток. Але найкраща характеристика — це сотні задоволених клієнтів.

— Вирішення якого кейсу за період роботи було найскладнішим чи вразило вас?

Д.: Насправді до вирішення кожної справи ми підходимо відповідально, робимо повний аналіз документів, законодавства, судової практики тощо, а це кропітка інтелектуальна праця. Тому кожну справу можна вважати складною.  

Є.: За кожним кейсом стоїть не лише вирішення якогось майнового спору, а обставини, які так чи інакше надалі впливають на долю людини. Тож, здавалось би, банальне розлучення, але коли занурюєшся у справу, то вона може вразити. 

— Яких інструментів для захисту клієнтів у кримінальних та адміністративних справах бракує сьогодні в адвокатурі?

Д: Це складне запитання. Ситуації бувають непростими, але водночас наявних механізмів, на мою думку, сьогодні достатньо. Інше питання, наскільки їх вдається реалізовувати повною мірою. Але це залежить від професіоналізму, а не процесуальних норм. Кожен має робити свою роботу якісно, тоді й результат буде відповідний.

 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати