18 січня 2021, 13:26

«Приватні клієнти гнучкіші та активніші, а робота з ними динамічніша»

Опубліковано в Вибір клієнта. ТОП-100 найкращих юристів України - 2020

Любомир Кузюткін
Любомир Кузюткін «EXPATPRO, ЮК» керуючий партнер

Любомир Кузюткин — Любомире, ваша компанія позиціонує себе як юридичний бутік. Які переваги, на Вашу думку, мають бутікові фірми?


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


— На мою думку, бутікові фірми відрізняються від інших, перш за все, високим рівнем сервісу. Пріоритет Expatpro — це клієнтоорієнтованість, що виявляється в обслуговуванні та безпосередньо наших продуктах, тобто послугах. З самого початку роботи фірми ми не продавали окремі сервіси, а підходили до викликів більш комплексно. Якщо надавати клієнту (в нашому випадку іноземцю) лише окрему послугу, це може і не вирішити його питання. Розуміння контексту і комбінації рішень дозволяють нам бути ефективними, і наші клієнти завжди задоволені таким підходом.

— Чи відразу визначилися з  тим, у яких практиках працюватимете?

— Насправді не відразу. Спочатку ми позиціонували Expatpro як бутік у сфері міграції, але водночас вивчали своїх клієнтів за допомогою маркетологів, дослідили «болі», страхи та перепони, з якими стикаються наші замовники. Тоді визначилися, що легалізувати іноземця в Україні можна за 4 напрямами: волонтерство, бізнес, інвестиції та сімейні аспекти. Це стало підґрунтям для наших практик міграційного, корпоративного, інвестиційного та сімейного права. Ми поставили перед собою завдання створити home office для іноземців тут, в Україні. Замість того, щоб звертатися до різних компаній з дрібними питаннями, іноземець тепер може звернутися за комплексним рішенням до нас. Якщо ж нам не вистачає певної експертизи, ми знайдемо відповідного підрядника і забезпечимо гідний рівень сервісу для клієнта.

— Чим викликаний Ваш професійний інтерес до практики Private Clients?

— Основною привабливою рисою практики Private Clients для мене є безпосередньо спілкування з іноземцями, представниками інших культур. Часто це дуже успішні особистості, тож у цьому спілкуванні я знаходжу нові ідеї та погляди на підприємництво і життя загалом. Практика Private Clients передбачає співпрацю безпосередньо з тим, хто ухвалює рішення. На відміну від роботи з клієнтами-бізнесами, де багато часу з’їдає процес обговорень, робота з приватними клієнтами динамічніша, бо вони гнучкіші та активніші в діях. Крім того, з приватним клієнтом можна побудувати довгострокову дружбу та партнерство. Такі клієнти можуть стати клієнтами на все життя, і це мене надихає.

— Наскільки великий попит на практики, в яких Ви працюєте, в Україні? Чи існують проблемні моменти у їх розвитку? У чому вони полягають?

— На наші практики завжди є попит, однак деякі з них більш вразливі до «чорних лебедів», тобто більше залежать від зовнішніх умов. Наприклад, під час локдауну міграційна практика майже зупинила роботу: ми перейшли в режим консультування або вирішували нагальні проблеми тих хто, наприклад, застряг в аеропорту. А от сімейне право безсмертне, адже люди регулярно одружуються, розлучаються, народжують дітей. Напрямок інвестицій також залишається актуальним, адже в Україні можна вести бізнес з нормальною прибутковістю, незважаючи на високі ризики. У нас багато незайнятих ніш і талановитих спеціалістів.

— Яке співвідношення приватних та корпоративних клієнтів?

— На даний момент в Expatpro близько 70% приватних клієнтів та 30% — корпоративних. Ми націлені на збільшення долі корпоративних клієнтів: очікуємо, що компанії зацікавляться нашими послугами абонентського обслуговування, які можуть забезпечити нам стабільний фінансовий результат. Практику корпоративних клієнтів очолює наша юристка та радниця Тетяна Ященко, і наразі вона також активно займається проєктами релокації IT-бізнесів з Білорусі в Україну.

— Як Ви розпізнаєте ідеального цільового клієнта для вашого юридичного бутіка?

— Наш ідеальний клієнт — це іноземець, приватний інвестор, який бачить можливості реалізації проєктів та отримання доходу в Україні. Такий інвестор готовий започаткувати тут свої бізнеси або інвестувати в інші. Саме таких клієнтів у нас стає все більше, і нам цікаво розробляти індивідуальний комплекс послуг для кожного.

— З якими запитами клієнти звертаються найчастіше? Є попит на переїзд в Україну серед громадян менш розвинених країн?

— Загалом це питання легалізації особи або бізнесу в Україні. Попит на міграційні послуги серед громадян менш розвинених країн є, однак наш маркетинг орієнтований на представників розвинених країн. Актуальним запитом сьогодні є, зокрема, релокація білоруського бізнесу в Україну: стандартна легалізація, реєстрація компанії та отримання дозволу на працевлаштування та проживання. Також зростає попит у практиці сімейного права на юридичний супровід сурогатного материнства.

— Як змінилися доходи компанії в період карантину?

— В період карантину наші доходи впали на 60%, а міграційної практики, зокрема, — на 90%. Однак ми витримали ситуацію за рахунок інших практик. Також ми змогли зменшити фінансове навантаження через пільгові умови від орендодавця.

— На Вашу думку, в сучасному світі професійні успіхи все ще залежать від статі?

— Ні, не залежать. В юридичному бізнесі, зокрема, успіх залежить лише від професійних та особистих якостей: юридична освіта і самоосвіта, цілеспрямованість, вміння делегувати, знання іноземних мов. Впевнений, що для більшості клієнтів стать також не має значення. Ми маємо наочне підтвердження цієї думки в Expatpro: наша команда складається з 3 юристів та 7 юристок.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати