01 квітня 2024, 14:26

Мій стиль життя полягає в тому, що немає обмежень у висоті та швидкості

Опубліковано в Вибір клієнта. ТОП-100 юристів України - 2023

Олексій Носов
Олексій Носов «MILLER» співкеруючий партнер

Під час повномасштабного вторгнення ЮК MILLER рухається та розвивається швидше. Що на це вплинуло та як розвивається компанія, розповів співкеруючий партнер MILLER Олексій НОСОВ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Носов Олексій

— Олексію, ви в компанії MILLER уже майже п’ять років. Що змінилося за цей час?

— За ці роки ми виросли в 3,5 раза за кількістю клієнтів, команди і в партнерському складі. Ми, як і інші, пережили COVID-19 і працюємо під час повномасштабного вторгнення рф. Засновник MILLER, Масі Найєм, служить у ЗСУ, тому залучений лише у стратегічні та візійні питання, наскільки йому дозволяє служба. Можу впевнено сказати, що ми навчилися швидко та якісно адаптуватися до змін. Ми готові до викликів на юридичному ринку та розбудовуємо MILLER відповідно до цього. Сьогодні, віддавши роль керівника кримінальної практики, як співкеруючий партнер я очолюю департамент розвитку та націлений на залучення клієнтів, побудову репутації та розвиток нашого бренду.

— Якими життєвими цінностями керуєтеся у професійному житті? Що для вашої команди є неприйнятним?

— Мій стиль життя: немає обмежень у висоті та швидкості. Тому сьогодні я особисто і компанія MILLER розвиваємося так швидко, як цього вимагають обставини. Ми ніколи не ставимо стопів у будь-яких змінах, покращеннях, інноваціях. Ми працюємо так: беремо гіпотезу, яка може покращити наші професійні якості, сервісність, позиціювання на ринку, тестуємо її всередині, а потім запускаємо в роботу. Ми не відкидаємо жодну ідею для покращення нашої роботи. Важливо: ми не переходимо межу й не йдемо шляхом корупційного розв’язання питань. Нульова толерантність до корупції — цінність кожного партнера компанії. У нас сформований єдиний підхід у компанії: кожна ситуація розв’язується кворумом і не має суперечити нашим цінностям. Це нас захищає від непорозумінь як усередині команди, так і зовні.

— Чи відчуваєте ви тиск як адвокат в антикорупційних справах?

— Звичайно, тиск є, адже всі наші кейси публічні та складні. Суспільство сприймає корупцію як абсолютно негативне явище, за яке потрібно одразу саджати за ґрати без розгляду справи та без будь-яких процесуальних механізмів. Чому так? В Україні немає єдиного розуміння поняття «корупція», тому суспільству потрібно все пояснювати. Власне, тому унікальністю MILLER у публічних справах є те, що ми захищаємо не лише право в суді, а й відстоюємо презумпцію невинуватості до винесення вироку. Окрім юридичного захисту, ми піклуємося про репутацію нашого клієнта. Одна справа, коли ми отримуємо виправдувальний вирок через три-п’ять років судових процесів, інша — коли нашого клієнта стільки ж років називатимуть корупціонером, а його репутація буде втрачена. Тому ми виступаємо за діалог, ініціюємо обговорення, круглі столи з антикорупційними органами, ставимо на місце органи, які переходять межу презумпції невинуватості, безпеки та репутації людини до того, як суд визнає її винною.

— З початком повномасштабного вторгнення рф деякі юркомпанії зменшили командний склад. Проте, за вашими словами, MILLER навпаки виросла та активно наймає людей. У чому ваш секрет?

— Перше й найважливіше — ми були готові до ризиків у лютому 2022 року, тому в нас були розроблені протоколи, як будемо діяти в разі вторгнення рф. Тоді спільно з партнерами ми прийняли низку важливих рішень, по-перше, для нашої фінансової безпеки, а по-друге — для створення продуктів і переформатування практик, щоб ми як компанія в сьогоднішніх реаліях були потрібні клієнтам. Це дозволило нам забезпечити стрімкий розвиток у кризу. Юридичний бізнес — це партнерський бізнес. Партнери компанії залучені на стратегічний рівень, впливають на розвиток і масштабування команди, а MILLER щодня шукає сильні таланти, тобто адвокатів, які посилять практики, візьмуть лідерства в певних напрямах і сприйматимуть розвиток компанії як свій персональний виклик.

— Чи можливо прийти в MILLER, умовно, помічником юриста і з часом стати керівником практики?

— Так, це реальна історія. У нас дуже розвинений HR-відділ. Для кожного співробітника компанії, починаючи від молодшого юриста, є performance review, тому людина розуміє, що їй треба, щоби перейти на іншу вищу посаду, без прив’язки до років.

— У жовтні 2023 року до вас приєднався Артем Крикун-Труш разом зі своєю командою. Чому було прийнято таке рішення, адже ви були керівником практики? Як це змінило підходи вроботі та чи знайшли ви синергію?

— Тут усе просто. Я особисто ініціював це питання, коли взяв фокус на розвиток бізнесу і роботу з клієнтами. На мою думку, керівником практики має бути людина, яка 100% сфокусована на створення рішень і результатів для клієнтів. Артем Крикун-Труш і його команда — саме такі експерти, і кейс за кейсом показують нам та ринку, як неординарно та професійно забезпечувати захист клієнтів. Сьогодні практика захисту в економічних злочинах веде топові справи, впроваджує ноу-хау підходи та стандарти успішності. Радий, що відчуваю синергію з Артемом у цьому партнерстві.

— На юридичному ринку достатньо компаній з експертністю в кримінальній та антикорупційній практиках. У чому ваша перевага?

— У кожній юридичній компанії експертність у цій галузі плюс-мінус на одному рівні, адже сам кримінальний процес нескладний. Лідерів вирізняє широта мислення, масштаби стратегії, експеримент, який адвокати дозволяють собі при захисті своїх клієнтів. Наприклад, ще у 2020–2021 роках ми вирішили презентувати суддям складні речі простими словами. Так, у справі аеропорту «Бориспіль» наша команда розробила книгу з доказами, яка містила візуалізації та схеми, що далі використовувалися в дебатах. Ми любимо дивувати та працювати з нестандартними підходами та ноу-хау.

— Чи вважаєте ви, що кримінальним кейсам потрібна публічність?

— Так, але не всім. Недооціненим поняттям є інститут репутації. Українське суспільство має дуже болісний досвід від корупційних злочинів. Запит на справедливість надто високий, і це нерозривно пов’язано з кримінальною практикою, коли ти працюєш в економічних злочинах. Суспільство налаштоване проти людей, які крадуть гроші в держави. Тому правоохоронцям потрібно бути дуже обережними в тому, кого вони асоціюють або називають корупціонером. Одна публікація, інтерв’ю або пост зі сторінки правоохоронного органу мають величезний вплив на репутацію бізнесу й конкретної публічної особи.

Ми в MILLER не даємо державним органам зловживати процесуальними нормами та законом як основною формою справедливості, адже справедливість і розумність закону важливіші за процес. Окрім шкоди репутації, ми бачимо, що система толерує перевищення повноважень, відверто протизаконні рішення, тиск. Найдієвіший спосіб протидії для цього — надання публічності та суспільного резонансу таким кейсам, адже особи, що дозволяють собі свавілля, бояться лише одного: суспільного осуду. Саме тому Litigation PR у нашій практиці є унікальною технологією, вагу якої ми побачили в багатьох наших публічних кейсах.

— Чому Рro bono кейси так важливі для вашої компанії?

— Нам у MILLER важливо відчувати свою причетність та бути частиною змін у країні. Тому ми захищаємо тих, хто є лідером цих змін, а це, зокрема, кейс про вбивство активістки Каті Гандзюк, кейси щодо нападу на відомого активіста Сергія Стерненка. Зважаючи на високий тиск на активістів з боку системи, їм важлива висококваліфікована професійна допомога, яка часто є задорогою для них. Саме тому в MILLER ми безоплатно допомагаємо таким людям, адже ми даємо їм можливість відчувати безпеку та захищеність. Також усім відомо, що наш засновник Масі Найєм є співзасновником БФ «Принцип», який став ефективним у час повномасштабного вторгнення у питаннях захисту прав ветеранської спільноти. Як і вся країна, ми прагнемо бути причетними до допомоги військовим і ветеранам і в такий спосіб теж реалізовуємо наше професійне покликання.

— Ви багато акцентуєте на цінностях і репутації MILLER. Як це допомагає вам у роботі з клієнтами?

— Мені важливо, щоб наші з клієнтом погляди не суперечили один одному. Нам щастить, адже весь бізнес, який ми обслуговуємо, дивиться з нами в одному напрямку. Мені подобається працювати з людьми, які в професійному плані живуть на більшій швидкості, ніж MILLER, готові до покращень, розвитку та змін і прагнуть створювати суспільно важливі речі. Ми йдемо за принципом допомоги тим, хто сьогодні важливий для суспільства.

Наприклад, це кейси арешту відомого інвестора Ігоря Мазепи й справа проти Concorde Capital, ексголови правління НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва, екскерівника аеропорту «Бориспіль» Євгенія Дихне, а також рейдерства товариства «Фрунзе 69» зі словацькими інвестиціями. Ми захищаємо банки, інвестиційні фонди, IT-бізнес і великі компанії, що створюють робочі місця, підвищують інвестпривабливість і безпосередньо допомагають вільній економіці.

Відповідно до нас приходять ті компанії, які відчувають тиск правоохоронної системи та сприймають цей тиск як ризик не тільки для розвитку, а й існування та підтримки своєї діяльності. Ми бачимо за останній час цілу серію публічних арештів і масових обшуків людей, які є обличчями України. Завдання нашого бізнесу — гарантувати безпеку функціонування та економічної стабільності цих компаній, а також безпеку інвестицій та активів їхніх власників.

— Трохи про особисте: ви маєте неабияку любов до мотоциклів та авто. Як швидкість і впевненість на дорозі допомагають тримати розум у фокусі та бути ефективним зараз?

— Завдяки мотоциклам я отримав перші уроки менеджменту, коли сім років тому вирішив створити офіційний клуб власників мотоциклів Ducati в Україні. Зібрати кардинально різних людей по віку, розвитку, рівню мислення і створити комфорт для них було для мене викликом і гарним навчанням. Клуб зареєстрований в Італії, має 221 учасника. Сьогодні усі грошові внески клубу відправляємо на ЗСУ. Окрім того, швидкість — гарний вчитель. Коли ти їдеш швидко, твоє бачення та фокус зводяться до того, куди ти хочеш приїхати. Так, ти зосереджений на цілі, але зір твій працює на 360°, ти помічаєш усе поряд і постійно це скануєш. Таке правило працює й у житті. Це навчає, як не відходити від своєї мети, як рухатися до неї на високій швидкості. Але якщо прибрати цю всю романтику, то швидкі машини та мотоцикли добре допомагають видихнути після інтенсивної роботи, це своєрідна медитація. Багато підприємців, як показує досвід, також обирають швидкість і механіку як спосіб розвантажити думки.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати