26 грудня 2018, 11:15

«Існує безліч прикладів нашої успішної роботи, які підтверджують якісну та фахову правову допомогу клієнтам»

Опубліковано в №51-52 (653-654)

Йосип Бучинський
Йосип Бучинський «Яр.ВАЛ» голова АО «Яр.ВАЛ», віцепрезидент АППУ, голова Комітету з безпеки ведення бізнесу КТПП

Йосип Бучинський залишається незмінним керівником (головою) Адвокатського об'єднання «Яр. Вал», тому що він захоплений своєю роботою і впевнений, що конкуренція на юридичному ринку — це не головне. Передусім, його турбують складні реалії та умови існування малого й середнього бізнесу в Україні. Він вважає, що держава повинна значно зменшити податкове навантаження на реальний сектор економіки, на бізнес, тоді ніхто не буде ховатися «в тінь»


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Йосип Бучинський

— Йосипе Валентиновичу, адвокатське об'єднання «Яр. ВАЛ» працює на ринку з 2008 р. Протягом тривалого часу Ви працювали у слідчих підрозділах органів внутрішніх справ та податкової міліції. Яку роль відіграє попередній досвід для Вашої адвокатської практики?

— Наш офіс розпочав свою діяльність на юридичному ринку у 2008 р. Оскільки значна частина адвокатів та партнерів нашого об'єднання в минулому працювали слідчими в податковій (зараз фіскальній) службі, напевно, природним є те, що основною спеціалізацією на юридичному ринку ми обрали саме економічну проблематику (насамперед, податкову). Нам було комфортно, адже на той час ми вже мали значний досвід у цій сфері. Слідчу практику та знання норм кримінального процесуального законодавства ми застосовували у процесі надання правової допомоги нашим клієнтам.

Варто зауважити, що за моїми спостереженнями, далеко не всі мої колишні колеги, які колись працювали на боці звинувачення (слідчими, прокурорами тощо), з легкістю можуть взяти на себе роль та відповідальність сторони захисту — адвоката. На мою думку, партнери нашого адвокатського об'єднання є прикладом саме тих юристів, які не відчували жодних проблем з таким переходом. Навпаки, ми почуваємося у статусі адвокатів більш комфортно.

Пояснення цьому просте: якщо юрист є справжнім фахівцем та порядною людиною, якщо у нього не з'явилася «корона на голові» як професійний відбиток минулого життя, то навіть працюючи слідчим, прокурором чи суддею, такий професіонал головним своїм завданням вважає встановлення істини в кожній конкретній ситуації та прагне цього, а тому не відчуває жодного дискомфорту від зміни свого статусу на адвокатський. Саме це наш випадок. Окрім того, статус адвоката вимагає від юриста значно ширшого спектра юридичних знань та навичок в усіх галузях юриспруденції, що набагато цікавіше, ніж вузька кримінально-процесуальна спеціалізація будь-яких слідчих чи прокурорів.

Йосип Бучинський

— Як за цей час тансформувалася Ваша компанія та ринок загалом?

— Наші адвокати вже давно «виросли зі штанців» якоїсь однієї спеціалізації, хоча економічній та податковій проблематиці ми продовжуємо надавати певну перевагу, оскільки це найбільш складна і цікава для нас спеціалізація.

Ми вже давно опанували такі напрямки юридичних послуг: представництво підприємств під час оскарження податкових повідомлень-рішень в адміністративному та судовому порядку; організація та супровід проведення економічної експертизи або економічного дослідження; представництво інтересів у справах щодо спростування претензій правоохоронних органів до службових осіб за наслідками е-декларування; правова допомога у сфері антикорупційного законодавства; Forensic — незалежне фінансове розслідування; кримінальна практика; земельна проблематика; антимонопольне право; екологічна проблематика; корпоративне право; міжнародне право та арбітраж тощо.

Наш колектив періодично поповнюється молодими колегами, перші з яких вже працюють як самостійні юристи, адвокати.

На ринку юридичних послуг завжди було нелегко виживати у зв'язку з великою конкуренцією. Останнім часом вона значно посилилася. Однак це не головне. Передусім, мене турбують складні реалії існування малого й середнього бізнесу в нашій державі (саме умови, в яких існує та намагається вижити малий і середній бізнес).

Неможливо спокій но спостерігати, коли на твоїх очах банкрутує або закривається підприємство, люди залишаються без робочих місць. Особливо, якщо це відбувається в результаті необґрунтованих або незаконних дій контролюючих і правоохоронних органів. Мене дуже тішить те, що з бізнесом, адвокатський захист якого здійснює адвокатська компанія «Яр. ВАЛ», це відбувається рідко.

— Вже кілька років тривають розмови про реформу фіскальної служби. На Вашу думку, які зміни необхідно впроваджувати першочергово?

— Потрібно не на словах, а на ділі якнайшвидше тансформувати ДФС в реальну службу сервісного обслуговування платників податків, звести до мінімуму податкові перевірки (зокрема, позапланові).

Дуже важливо, на мою думку, відновити персональну відповідальність перевіряючих, податкових аудиторів, а саме відповідальність за безпідставне складання актів з донарахуваннями податкових зобов'язань. Повинна бути відповідальність авторів таких актів, якщо в суді доведено їх необґрунтованість. Все це очевидно, але реалії протилежні.

Однак найголовніше — держава повинна значно зменшити податкове навантаження на реальний сектор економіки, на бізнес. Тоді ніхто не буде ховатися «в тінь», податки будуть сплачуватися добровільно та із задоволенням. Тоді перевіряючі просто не матимуть роботи, їх можна буде значно скорочувати. Бізнес зацікавлений у добровільній сплаті податків, коли вони адекватні, щоб можна було спокій но зустрічати будь-які перевірки (хоча без них краще).

— Що чекає на податкову міліцію? Яким органом її замінять та чи замінять взагалі?

— Думаю, податкову міліцію, одно значно, чекає реорганізація, якщо це можна так назвати. На зміну прийде бюро фінансових розслідувань або щось подібне.

— Ваша компанія надає повний спектр послуг у сфері захисту бізнесу. З якими проблемами до Вас найчастіше звертаються клієнти?

— Звичай но, це неправомірні дії контролюючих та правоохоронних органів: необґрунтоване донарахування податкових зобов'язань, відверто незаконне відкриття кримінальних проваджень щодо платників податків та пов'язані з цим заходи кримінального забезпечення (зокрема, незаконні обшуки), арешт май на підприємств (у тому числі їх розрахункових рахунків), що значно ускладнює діяльність суб'єктів господарювання.

— На друге читання очікує законопроект №8336, який має посилити гарантії незалежності судових експертів. Як вплинуть запропоновані зміни на кримінальний процес?

— Що стосується законопроекту №8336, я вважаю, що у разі його прийняття, всупереч задекларованій меті, а саме посилення незалежності судових експертів, він похоронить, знищить залишки незалежності судово-експертної роботи на стадії досудового слідства. В запропонованому варіанті законопроект фактично вводить монополію державних спеціалізованих експертних установ на проведення експертиз у межах кримінального процесуального законодавства. Адже про незалежність експертів, які працюють в державних експертних установах, говорити не доводиться з багатьох причин. При цьому робота будь-якого експерта (в тому числі недержавного) сертифікується державою в особі одного й того ж Міністерства юстиції. Законопроект №8336 знищує конкуренцію на ринку експертної роботи на стадії досудового слідства та фактично позбавляє громадян можливості звертатися в пошуках істини до незалежного експерта, а отже, позбавляє конституцій ного права на справедливий суд.

— Зараз в юридичному бізнесі все більшої популярності набуває практика форензік. Ваша компанія також спеціалізується в цій сфері. Які особливості роботи в цьому напрямку?

— Форензік — дуже важливий інструмент захисту бізнесу, особливо сьогодні, коли в умовах реформування правоохоронної системи в багатьох випадках погіршився професій ний рівень працівників правоохоронних органів. Цей інструмент надає можливість комплектувати команду з різнопланових, високопрофесійних, незалежних фахівців у всіх сферах для з'ясування причин негативних тенденцій в конкретному бізнесі, захисту в необхідних випадках інтересів його власників. Ми добре опанували цей напрямок роботи, цю складну спеціалізацію і вже маємо конкретні позитивні результати на цій ниві.

— Для яких сфер бізнесу такі послуги найбільш затребувані?

— Такі послуги найбільш затребувані середнім і великим бізнесом. Форензік — це вид послуг, що включає розслідування розкрадань і шахрайства, виявлення причин збитків та їх наслідків, встановлення осіб, причетних до таких негативних процесів, оцінку шкоди, пошук та повернення активів тощо. Це набагато ширший інструмент, ніж просто аудит підприємства. Результат цієї процедури запобігає, виявляє та документує шахрайські дії, корупцію та інші порушення на підприємствах (установах).

— Ви керуєте компанію з моменту її заснування. Які досягнення за цей час Ви вважаєте найважливішими?

— Основним досягненням я вважаю створення насправді дієвої та фахової команди партнерів нашого об'єднання, яка дозволяє нам успішно функціонувати на ринку юридичних послуг протягом тривалого часу. Існує безліч прикладів конкретної успішної роботи АО «Яр. ВАЛ» за час нашого існування, які підтверджують основний принцип нашої діяльності — якісна та фахова правова допомога нашим клієнтам.

— Нам відомо, що Ваша компанія має низку компаній-партнерів по всій країні, з якими Ви постій но комунікуєте щодо обміну досвідом, роботи з клієнтами та іншими напрямками. Розкажіть більш детально про «партнерську мережу» АО Яр. ВАЛ.

— Дійсно, це так. Для роботи нашого об'єднання та представництва інтересів у регіонах нашої країни ми обрали форму партнерства з юридичними, адвокатськими компаніями чи адвокатами, що працюють та надають юридичні послуги в усіх областях України. Наша партнерська програма надає нам можливість «перекрити» кожну область країни. Ми дуже прискіпливо обираємо таких партнерів у регіонах, оскільки саме їх ми рекомендуємо нашим клієнтам у разі виникнення будь-яких проблем поза межами Києва.

Певною мірою ми відповідальні за якість роботи наших партнерів. Саме така відповідальність зобов'язує нас проводити діяльність, спрямовану на підвищення кваліфікації як безпосередньо учасників АО «Яр. ВАЛ», так і кваліфікації наших партнерів у регіонах. Наше об'єднання регулярно проводить семінари для наших регіональних партнерів та адвокатів. На таких семінарах ми обмінюємося досвідом роботи, ділимося нашими напрацюваннями, вивчаємо новели законодавства та актуальну проблематику правової роботи. Такі заходи сертифіковані Національною асоціацією адвокатів України в межах підвищення кваліфікації адвокатів. П'ятеро партнерів-учасників нашого об'єднання офіційно допущені НААУ як експерти-лектори для адвокатської аудиторії (зокрема, з питань економічної та податкової проблематики). До речі, аналогічні семінари ми регулярно проводимо для наших клієнтів (посадових осіб підприємств та компаній), на яких також висвітлюємо актуальні проблеми й питання, пов'язані з господарською діяльністю суб'єктів господарювання та захистом їхніх інтересів.

— Які цілі Ви ставите перед собою та перед компанією на 2019 р.?

— Насамперед, це подальший розвиток нашого адвокатського об'єднання. Ми завжди намагаємося «тримати руку на пульсі» сьогодення, бути актуальними у тих сферах, в яких ми є знаними фахівцями, розвивати нові та цікаві юридичні практики. Головна ціль — завжди відповідати сподіванням та очікуванням наших клієнтів щодо отримання всебічного, фахового та надій ного правового захисту їхніх інтересів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати