14 листопада 2022, 9:01

5 правил ідеального секондменту

Олена Савчук
Олена Савчук «Integrites» радниця практики банківського та фінансового права

Про досвід онлайн-секондменту у британській Simmons&Simmons ми поспілкувалися з Оленою Савчук, радницею практики банківського та фінансового права ЮФ INTEGRITES. Вона розповіла, як пройти процедуру відбору, що незвичайного в роботі британських юристів,  що варто запозичити українським компаніям,  чи зручно працювати в онлайн-форматі в іноземній компанії, яка доля банківського та фінансового права в Україні у воєнні часи.

KV_06536

— Олено, розкажіть, як відбулася Ваша ротація в британську фірму Simmons&Simmons? У якому форматі проходив процес відбору кандидата на секондмент? Можете надати поради колегам юристам, як пройти процедуру відбору? 

— З Simmons & Simmons команда INTEGRITES знайома вже давно, оскільки ми співпрацювали над декількома проєктами іноземних інвесторів в Україні. Коли розпочалась війна, британські колеги проявили величезну підтримку та запропонували організувати секондмент для юристів з нашої фірми. Секондмент це теж працевлаштування, тож нам потрібно було надіслати свої резюме та пройти коротку онлайн-співбесіду, аби Simmons & Simmons проаналізували сильні сторони кандидатів та визначилися з тим, в які практики їх буде найкраще помістити. 

Відтак, щоб потрапити на стажування до іноземної фірми, я би порадила, по-перше, розвивати й розширювати зв’язки з колегами у різних країнах; по-друге, працювати над наповненням свого робочого профайлу цікавими та якісними проєктами; і по-третє, прокачувати презентаційні навички та навички спілкування. 

— Які враження від онлайн-секондменту? Як довго плануєте працювати у такому форматі? 

— Від перших днів війни я вирішила залишатися в Україні. Не тільки з особистих причин (адже батьки та чоловік тут), а й для того, щоб мати змогу ефективніше допомагати фронту та долучитися до гуманітарного волонтерства. Тому для мене онлайн-секондмент був, фактично, єдиним можливим варіантом, і мені пощастило, що колегам з Simmons & Simmons він також підійшов. 

Водночас я не полишала роботи в INTEGRITES, моя зайнятість в Simmons & Simmons є частковою. Зізнаюся, що вперше в житті я працюю одночасно на двох роботах, і це почасти складно, особливо враховуючи різницю в часі між Україною та Великобританією. Однак я вже більше 10 років у професії, тому мені легко пристосуватися до конфліктів у графіках. А от для тих, хто тільки починає професійний шлях, це може стати викликом.

Одним із найбільших викликів онлайн-секондменту я би назвала відсутність соціалізації – реальної, наживо. Робота в юридичній фірмі вимагає пристосування до характерів один одного та підтримання командного духу, що доволі складно дається у віддаленому робочому режимі. Авжеж, за роки пандемії всі ми, певно, звикли до віддаленої роботи, тому для мене це теж не стало чимось незвичним, але це точно потрібно враховувати під час планування стажування. Та й на якості роботи це не позначається, адже більшість робочих завдань цілком можливо виконувати, не перебуваючи у Великобританії. Однак коли хтось із британських колег пише у робочі чати про плани піти разом до театру або анонсує накритий в офісі стіл із тістечками, я трішки сумую. Мабуть, тепер я трохи більше зрозуміла, що відчувають професіонали з інших індустрій, хто давно призвичаївся до віддаленої роботи і ніколи не бачив своїх колег в реалі – айтішники, дизайнери, психологи. Можна сказати, зараз я наблизилася до духу креативних професій [посміхається – ред.].

Я планую працювати у такому форматі до кінця 2022 року, але стажування можна буде продовжити. У великих іноземних юридичних фірмах процедура допуску нового юриста до роботи є складнішою, ніж в Україні. Обов’язково потрібно проходити тренінги із конфіденційності, кібербезпеки, антикорупційної та інших внутрішніх політик. Це може тривати декілька тижнів, а у моєму випадку через технічні нюанси на все пішов майже місяць. Відповідно, почати день у день не вийде, тому тривалість секондменту варто встановлювати з урахуванням цих особливостей.

— Які кейси ведете? 

— На секондменті я є частиною банківської практики, яка складається з декількох підпрактик – Transactional Banking, Real Estate Finance та Restructurings and Special Situations. За майже 4 місяці стажування я мала нагоду попрацювати над проєктами двох із них. Це здебільшого юридичний супровід транзакцій з фінансування або реструктуризацій. 

Крім цього, англійські юристи дуже сильно підтримують українців, тому є нагода долучитися до проєктів pro bono, які стосуються, наприклад, допомоги біженцям з України. 

— Які особливості в роботі британських юристів? Що можна було б запозичити та втілити в роботі українським юркомпаніям? Можливо, є певні корпоративні «фішки» в компанії щодо нових членів команди? Розкажіть про них. 

— Управління командою, яка складається з понад 10 людей, мабуть, можна вважати окремою наукою, а коли людей понад 50, навички керування нею можна виділити в окреме досягнення. Цікавою несподіванкою для мене стала наявність серед партнерів банківської практики в Simmons & Simmons тих, хто відповідає за адекватне та рівномірне навантаження юристів. Завдяки цьому вдається уникнути перекосів із надмірним навантаженням одних і браком роботи для інших. Це також дозволяє юристам різних рівнів долучатися до більшої кількості проєктів і здобувати багато нового досвіду.

Мені імпонує прагнення британських колег накопичувати досвід та ділитися ним із наступними поколіннями юристів. З цікавого: фірма не лише активно користується багатьма стандартними платформами для юристів (LexisNexis, Practical Law, Westlaw), а й накопичує та постійно вдосконалює власну базу стандартів. Це не лише допомагає навчати молодших колег, а й пришвидшує обробку інформації та, зрештою, здешевлює послугу для клієнта, оскільки юристу не доводиться робити все з нуля. І це не просто приклади документів з попередніх проєктів – кожен з них має структуровані примітки, рекомендації щодо різних опцій наповнення, а також регулярно оновлюється.

У Simmons & Simmons культивують культуру обміну знаннями та заохочують кожного мати проактивну позицію і ділитися досвідом. Це може бути аналіз законодавчих змін і спірних аспектів, навички чи можливості у сфері business development або навіть рекомендації з управління своїм робочим часом під час надання послуг клієнтам – всі цікавинки знаходять свою аудиторію на корпоративних відеолекціях. Крім цього, більшість із тренінгів доступні в записі – охочі можуть у будь-який час покращити свої знання з того чи іншого практичного питання. Цим інструментарієм я особисто теж активно користуюся.

— 5 правил ідеального секондменту 

— Проактивність. Конкуренція в іноземних фірмах надзвичайно висока, тому з першого ж дня варто зайняти активну позицію та не соромитись брати на себе різноманітні робочі завдання. Адже якісний білінг ніхто не відміняв.

Дружелюбність. Щоб вибудувати приємну співпрацю з колегами та залишити по собі гарне враження, рекомендую брати ініціативу у свої руки та виходити на контакт з колегами. Для цього можна досліджувати профайли на корпоративному сайті і сторінки колег у соціальних мережах, користуватися іншими секретами нетворкінгу. До речі, багато хто залюбки дізнається більше про Україну, адже у британців та українців є спільна місія #standwithukraine.

Структурування робочого часу. Навичка розстановки пріоритетів та дотримання дедлайнів набуває критичного значення, особливо якщо працюєш одночасно на двох роботах.

Присвячення. Робота в іноземній компанії – це не просто виконання певного обмеженого переліку функцій протягом встановленого строку, а незабутній досвід та безкрайні можливості. Я б радила починати кожен робочий день на секондменті питанням до себе – що нового я можу привнести в команду та чим можу бути корисним/ою, щоб запам’ятатися та якісно провести свій день?

Використання досвіду. Стажування за кордоном дає багато безцінних навичок та досвіду, які потім можна втілювати у себе в компанії. Тому потрібно постійно аналізувати все, що бачиш та чуєш, і робити з цього корисні висновки. 

— Як вважаєте, яке майбутнє чекає на практику банківського та фінансового права в Україні?

— В Україні наразі чимало топових практик банківського та фінансового права, які пропонують клієнтам бездоганні послуги, і це підтверджують, зокрема, міжнародні рейтинги. Війна внесла у нашу роботу свої корективи, однак я переконана, що на якості послуг фінансових юристів це не має позначитись.

Більше побоювань викликає, мабуть, зменшення кількості проєктів як таких, оскільки воєнний стан неминуче спричиняє режим економії, а в Україні часто вирішують економити чомусь саме на юридичних послугах. Тут стажування українських спеціалістів за кордоном відіграє доволі важливу роль, оскільки дозволяє розвинути міжнародні зв’язки з тим, аби надалі реалізовувати спільні проєкти з колегами за кордоном. Юристу таке стажування дає можливість краще розуміти специфіку роботи клієнтів, перейняти найактуальніший правовий досвід та покращити свої професійні навички. Все це є конкурентною перевагою, яку отримує юрист та фірма, в якій він або вона працює, а відтак, привабливість для клієнтів з точки зору розуміння їх потреб та особливостей індустрії загалом.

Крім цього, отриманий досвід можна використати для роботи на благо України. Наприклад, вже зараз активно розробляють та починають впроваджувати проєкти з відновлення інфраструктури, житла, енергетичної незалежності, логістики, кібербезпеки, медичного забезпечення та реабілітації ветеранів тощо, і тут в нагоді може стати якраз досвід інших країн, які стикалися із подібними викликами. За кордоном також можна перейняти досвід у сферах, які у нас ще тільки розвиваються, але Україна цілком може стати лідером, наприклад, у сферах фінтех, іншуртех (технології у страхуванні), в оборонній галузі, енергогенерації з відновлюваних джерел. Після перемоги Україна й поготів потребуватиме досвідчених юристів з широким досвідом та проактивною позицією. Сподіваюся, що для колег, як і для мене, секондмент стане корисною сходинкою на цьому шляху.

 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати