03 червня 2021, 13:26

Зміна процедури оскарження державних закупівель: прийнято Закон

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" та інших законів щодо вдосконалення системи оскарження публічних закупівель".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Регулювання зовнішньої реклами: прийнято за основу законопроєкт"

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.

Закон вносить зміни до Закону «Про публічні закупівлі», які удосконалюють питання оскарження процедур закупівлі, у тому числі, у частині суб’єктів оскарження узгоджуються із положеннями Закону «Про Антимонопольний комітет України».

Законом передбачається подання скарг у формі електронного документа через заповнення уніфікованих форм. Крім того, Закон передбачає, що у випадку оскарження тендерної документації суб’єкт оскарження зобов’язаний надавати докази наявності порушених прав та охоронюваних законом інтересів.

Також передбачається підвищення прозорості процесу оскарження, зокрема завдяки публічності запитів органу оскарження та відповідей на них.

Документ уточнює деякі положення у частині забезпечення функціонування електронного каталогу; включає лізинг до переліку послуг, на які поширюється дія Закону; уточнює види послуг, на які не поширюється дія Закону; уточнює строки оприлюднення інформації про закупівлю під час проведення спрощеної закупівлі тощо.

Крім того, змінами до Закону «Про запобігання корупції» до числа службових осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, віднесено уповноваженого з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель.

Проєкт Закону зареєстровано за № 5309.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати