06 лютого 2020, 12:31

Зменшення розміру винагороди судді створює загрозу його незалежності, - Голова ВРП

Прес-служба ВРП

На засіданні Комітету Верховної Ради України з питань правової політики 5 лютого 2020 р. розглядався Проект Закону "Про внесення зміни до пункту 24 розділу XII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про судоустрій і статус суддів" (реєстраційний №2670 від 23 грудня 2019 р.), внесений на розгляд ВРУ у порядку законодавчої ініціативи КМУ. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У січні до ЄДРСР внесено більше півмільйона е-копій судових рішень".

Про це повідомляє прес-служба ВРП.

Як зазначив Голова ВРП Андрій Овсієнко, Вища рада правосуддя не підтримує законопроект №2670, вважає його прийняття неможливим з огляду на положення законопроекту, які суперечать нормам Конституції України, що призведе до звуження змісту та обсягу прав і свобод суддів і негативно вплине на забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя.

За його словами, законопроект №2670 не відповідає ні міжнародним стандартам, ні Конституції України. "Суддівська винагорода не є привілеєм - заслуженим чи незаслуженим - для судді, це складова гарантії незалежності судді як носія судової влади і суду як інституції", - зазначив пан Овсієнко.

До того ж він заявив, що зменшення розміру винагороди судді створює реальну загрозу незалежності судді і судової влади загалом та умови для впливу на суддю з огляду на розмір його забезпечення, а європейські стандарти, визначені у рекомендаціях Комітету Міністрів Ради Європи, Венеційської комісії, Європейської хартії про статус суддів тощо вказують на визнання державами-членами Ради Європи ролі належної винагороди, гідної суддівської професії, для захисту від тиску та впливу на суддівську діяльність.

Як зазначається, законопроектом запропоновано внести зміну до підпункту 4 п. 24 розділу ХІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про судоустрій і статус суддів", відповідно до якої пропонується відтермінувати на один рік норму щодо визначення з 1 січня 2020 р. розмірів посадових окладів для судді місцевого суду - 30 прожиткових мінімумів, для судді апеляційного суду та вищого спеціалізованого суду - 50 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року. Відповідно у 2020 р. розмір посадових окладів для судді місцевого суду становитиме 25 прожиткових мінімумів, для судді апеляційного суду та вищого спеціалізованого суду - 40 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року.

Нагадаємо, ВРП продовжила строк формування комісії для конкурсу до ВККС до 10 березня.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати