24 червня 2021, 19:06

Жити і платити: рейтинг найдорожчих міст для іноземних робітників

Столиця Туркменістану названа найдорожчим містом у світі для іноземних робітників. Місто Ашгабат, де проживає близько одного мільйона людей, очолило рейтинг щодо витрат на життя у 2021 році. Дослідження провела міжнародна консалтингова компанія Mercer.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Місто мрії: хто очолив рейтинг найкомфортніших міст світу"

Про це повідомляє вебсайт BBC.

Щорічний звіт класифікує 209 міст на основі витрат, таких як житло, транспорт та харчування. Mercer заявила, що такий звіт покликаний допомогти компаніям та урядам у всьому світі визначити, скільки вони повинні платити еміграційним працівникам.

Більшість міст, що входять до топ-10 Mercer, є бізнес-центрами, де економічне зростання призвело до зростання цін на житло та інші витрати на життя. Але своїм високим рейтингом Ашгабат завдячує економічним бідам, а не процвітанню, що робить його непередбачуваним.

Десятку найдорожчих міст для іноземних працівників складають:

1. Ашгабат (Туркменістан)

2. Гонконг (спеціальний адміністративний район Китаю)

3. Бейрут (Ліван)

4. Токіо (Японія)

5. Цюрих (Швейцарія)

6. Шанхай (Китай)

7. Сінгапур (Сінгапур)

8. Женева ( Швейцарія)

9. Пекін (Китай)

10. Берн (Швейцарія)

Жан-Філіпп Сарра з Mercer пояснив, що висока місцева інфляція зумовила підняття міста Ашгабат на перше місце з другого, порівняно з минулорічним опитуванням. Відомий своїм самодержавним урядом та великими запасами газу, Туркменістан стикається з тривалою економічною кризою, яка загрожує бідності багатьох громадян. Також країна сильно залежить від експорту природного газу до Росії. Світовий спад цін на енергоносії в 2014 році спричинив зростання інфляції та цін на продукти харчування.

У цьогорічних результатах столиця Лівану, Бейрут, суттєво змінила свої показники та потрапила з 45-го місця, яке посідала рік тому,  на 3-е місце в опитуванні 2021 року. Mercer пояснила це низкою факторів, включаючи політичні негаразди останніх років та важку економічну депресію. «Пандемія COVID-19 і вибух у порту Бейрута у 2020 році посилили економічні наслідки, спричинивши рекордно високу інфляцію», – прокоментувала Mercer.

Три швейцарські міста увійшли до топ-10, включаючи Цюрих, який опустився на п’яте місце.

З найдорожчих китайських міст, що входять до списку, Шанхай піднявся на одну позицію до шостого місця, тоді як столиця Пекін піднялася на дев’яте місце.

Сінгапур, острівне місто-держава, що відоме своїм процвітаючим фінансовим сектором, посів сьоме місце.

У Великобританії Лондон посів 18 місце, піднявшись на одну позицію, тоді як Бірмінгем зайняв 121-ше місце, піднявшись на вісім позицій зі 129-го місця у 2020 році.

Київ опустився в рейтингу на 149-е місце з 106-го, тобто на 43 позиції, порівняно з минулорічними показниками. Це означає, що вартість життя знизилася.

Найдешевшими містами для іноземних робітників було визнано Тбілісі (207-е місце), Лукасу (208-е місце) та Бішкек (209-е місце).

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати