Окленд у Новій Зеландії було визнано найбільш придатним для життя містом у світі за результатами щорічного рейтингу. Про це повідомляє вебсайт BBC.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Рейтинг найщасливіших країн світу: хто увійшов до 10-ки кращих"
Дослідження Economist Intelligence Unit (EIU) оцінило 140 міст за такими факторами, як стабільність, інфраструктура, освіта та доступ до медичної допомоги. Пандемія виявилася визначальним фактором у побудові рейтингу цього року.
За результатами європейські міста опустилися у рейтингу, тоді як міста в Австралії, Японії та Новій Зеландії піднялися по шкалі, адже ці острівні країни швидко відреагували на спалах коронавірусу і змогли мінімізувати випадки захворювання та послабити обмеження. Водночас країни Європейського Союзу повільно розпочали впровадження вакцин, і багато держав-членів запровадили жорсткі блокування, що зашкодило їхнім результатам у цьогорічному опитуванні.
Окленд очолив список, за ним наступними були місто Осака в Японії, Аделаїда в Австралії, Веллінгтон в Новій Зеландії та японська столиця Токіо. Жодне місто Великобританії не потрапило в першу десятку.
«Окленд піднявся на перше місце в рейтингу завдяки своєму успішному підходу до стримування пандемії Covid-19, що дозволило його суспільству залишатися відкритим, а місту — отримувати високі результати», — заявив представник EIU.
«Європейські міста погіршили свої показники в цьогорічному дослідженні, — додає він. — Вісім з десятки найбільших падінь у рейтингу — це європейські міста». Наприклад, Відень впав з першого місця на 12. Столиця Австрії очолювала цей список кілька років. Гамбург на півночі Німеччини зазнав найдраматичнішого падіння, знизившись на 34 місця — до 47-го.
Ця тенденція була мотивована зосередженням уваги дослідження на медичних ресурсах. Наприклад, погіршення показників охорони здоров’я стало характерним для більшості міст Німеччини та Франції. Заходи локдаунів та обмеження руху також знизили загальну життєздатність.
Дамаск залишається містом, де життя найскладніше, переважно через триваючу громадянську війну в Сирії. Багато міст, які посіли низький рейтинг, були піддані конфлікту, який тиснув на їхні системи охорони здоров’я та інфраструктуру.
Відкритих даних щодо міст України наразі немає, проте зазначимо, що протягом двох років Київ входить до п’ятірки міст, які демонструють найбільший прогрес.
«Міста по всьому світу зараз набагато менш придатні для життя, ніж були до початку пандемії, і ми бачили, що такі регіони, як Європа, постраждали особливо сильно», — йдеться у результатах дослідження.
10 найбільш придатних для життя міст у 2021 році:
- Окленд, Нова Зеландія
- Осака, Японія
- Аделаїда, Австралія
- Веллінгтон, Нова Зеландія
- Токіо, Японія
- Перт, Австралія
- Цюрих, Швейцарія
- Женева, Швейцарія
- Мельбурн, Австралія
- Брісбен, Австралія
10 найменш придатних для життя міст у 2021 році:
- Дамаск, Сирія
- Лагос, Нігерія
- Порт-Морсбі, Папуа Нова Гвінея
- Дакка, Бангладеш
- Алжир, Алжир
- Тріполі, Лівія
- Карачі, Пакистан
- Хараре, Зімбабве
- Дуала, Камерун
- Каракас, Венесуела