22 жовтня 2020, 11:57

Заявку на охорону прав ІВ відтепер можна подати онлайн

EBA

Починаючи з 19 жовтня 2020 року в Державній митній службі України запрацював оновлений реєстр об'єктів прав інтелектуальної власності, що стало продовженням реформи системи захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України, розпочатої з прийняттям Закону №202-ІХ наприкінці минулого року.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "В Україні запровадять власну систему сертифікації органічної продукції".

Зазначається, що оновлення митного реєстру стало послідовним крокомнаправленим на посилення захисту прав інтелектуальної власності митними органами при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності. Так, серед важливих нововведень – заяву на включення до реєстру відтепер можна подати в електронній формі через особистий кабінет на порталі Єдине вікно. Раніше таку заяву можна було подати виключно в паперовій формі.

Сама форма подання заяви також оновилась у відповідності до європейського прототипу і дозволяє подавати заявку одразу на кілька об’єктів інтелектуальної власності, з можливістю прикріпити усі необхідні додаткові матеріали. Як зазначають представники Держмитслужби, до моменту вичерпання об’єктів зі старого реєстру він діятиме паралельно з новим.

Також відбулося оновлення порядку реєстрації в митному реєстрі об’єктів права інтелектуальної власності, які охороняються відповідно до закону. Прийняті зміни, в тому числі, направлені на боротьбу з підробками і піратством. Так, представники митних органів тепер мають чіткі інструкції щодо того, як встановити належність товару до оригінального, що в свою чергу забезпечує недопустимість ввозу на територію України контрафактного та піратського товару.

Зазначені зміни були прийняті в рамках інтеграційного пакету Україна-ЄС, які запроваджують основоположні принципи митних заходів щодо захисту прав інтелектуальної власності та вимог до процедурних документів.

Експерти Європейської Бізнес Асоціації протягом тривалого часу долучалися до розробки змін та надавали пропозиції щодо порядку ведення митного реєстру об'єктів прав інтелектуальної власності. "Ми дякуємо за врахування наших пропозицій та впровадження нових ІТ-рішень, що полегшують життя бізнесу!", - наголосили у EBA.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати