Вища рада правосуддя розглянула питання про затвердження Положення про Службу судової охорони.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Про це повідомляє прес-служба ВРП.
Читайте також: "Оприлюднено доповідь за 2018 рік про стан забезпечення незалежності суддів в Україні".
Доповідач - член Вищої ради правосуддя Ірина Мамонтова - поінформувала, що у зв’язку з прийняттям Закону України "Про Вищий антикорупційний суд" внесені зміни до Закону України "Про судоустрій і статус суддів", якими унормовано діяльність Служби судової охорони, її статус, повноваження, порядок проходження служби, питання соціального захисту співробітників.
Ст. 160 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" передбачено, що підтримання громадського порядку в суді, припинення проявів неповаги до суду, а також охорону приміщень суду, органів та установ системи правосуддя, виконання функцій щодо державного забезпечення особистої безпеки суддів та членів їхніх сімей, працівників суду, забезпечення у суді безпеки учасників судового процесу здійснює Служба судової охорони. Відповідно до ст. 161 цього Закону України, Служба судової охорони є державним органом у системі правосуддя для забезпечення охорони та підтримання громадського порядку в судах.
Як зазначається, ВРП вирішила затвердити Положення про Службу судової охорони та у зв’язку із цим визнати таким, що втратило чинність, рішення Вищої ради правосуддя від 21 грудня 2017 р. №4237/0/15-17, яким було затверджено попереднє Положення про Службу судової охорони. Також ВРП розглянула питання про затвердження Положення про проходження служби співробітниками Служби судової охорони.
Доповідач - член Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко - зазначив, що Положення про проходження служби співробітниками Служби судової охорони передбачене і розроблене, насамперед, на підставі Закону України "Про судоустрій і статус суддів", глава 4 розділу XI якого регулює статус Служби судової охорони. Вказане Положення розроблялося з урахуванням тих положень, які вже існують, зокрема про службу в органах Національної поліції, в державній службі охорони, в інших військових формуваннях. Враховано типові питання, які регулюються вказаними положеннями.
Читайте також: "ВРП звільнила суддю Господарського суду Дніпропетровської області".
Крім того, при розробленні Положення враховано вимоги Закону України "Про запобігання корупції", "Про Національну поліцію", "Про охоронну діяльність". Положення регламентує питання проходження служби з моменту прийняття до звільнення зі служби, соціального захисту, присвоєння спеціальних звань тощо.
У результаті ВРП вирішила затвердити Положення про проходження служби співробітниками Служби судової охорони.